Zmiana rozkładu jazdy autobusów

W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się koronowirusa i ogłoszonym rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów i ministrów podległych resortów o zamknięciu szkół, placówek oświatowych oraz o zawieszeniu działalności instytucji kultury na okres 14 dni, informujemy, że od 16 do 25 marca zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

W razie ewentualnych, kolejnych zarządzeń okres obowiązywania rozkładu letniego może zostać przedłużony.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów apelujemy do osób korzystających z transportu miejskiego, aby nie nabywać biletów bezpośrednio u prowadzących pojazdy.

- Prosimy, aby kupowali Państwo bilety w punktach sprzedaży i automatach na przystankach lub w autobusach przy użyciu bankowych kart płatniczych. Wszystko po to, żeby ograniczyć maksymalnie kontakt z kierowcami – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Wszyscy kierowcy mają dostęp do środka dezynfekcyjnego w atomizerze i korzystają z niego zgodnie z potrzebą. Wnętrza autobusów są także dezynfekowane specjalistycznymi środkami. Przypominamy również, że dziewięć ostatnio zakupionych Solarisów wyposażono w powłoki antybakteryjne na poręczach i uchwytach.

AKTUALIZACJA (13.03.2020):

Informujemy, że od niedzieli, 15 marca do środy, 25 marca zawieszona zostaje sprzedaż biletów przez kierowców. Prosimy o kupowanie biletów w autobusach przy użyciu bankowych kart płatniczych,  w punktach sprzedaży oraz biletomatach.
Dodatkowo informuję, że do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego na chwilę obecną nie wpłynęły żadne wiadomości o zawieszeniu kursów przez prywatnych przewoźników. Ich połączenia międzymiastowe pozostają bez zmian.