Zmiana godzin pracy PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), mieszczący się przy ul. Metalowców 4 w Świdnicy, od 2 listopada będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00 oraz w soboty od godziny 09:00 do 12:00.

- Wprowadzamy tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu PSZOK w związku z obecną sytuacją związaną z epidemią COVID 19. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności oraz stosowanie się do zaleceń przekazywanych przez pracowników punktu – mówi Krystian Werecki, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Przypomnijmy, że do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przyjmowane są odpady od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, czyli:

• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
  • zużyte baterie i akumulatory,
  • odpady budowlane i rozbiórkowe,
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe,
  • zużyte opony,
  • chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach,
  • odpady zielone,
  • odpady ulegające biodegradacji inne niż zielone,
  • inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych,
  • papier i tektura,
  • metal,
  • tworzywa sztuczne,
  • szkło i opakowania ze szkła,
  • okna i szyby,
  • opakowania wielomateriałowe,
  • opakowania ulegające biodegradacji.