Tytuły Zasłużony dla Miasta Świdnicy wręczone

Tytuły Zasłużony dla Miasta ŚwidnicyPięć osób znalazło się w gronie Zasłużonych dla Miasta Świdnicy. W niedzielę, 6 października w świdnickim Teatrze Miejskim podczas uroczystej sesji nadano te zaszczytne tytuły.

Docenionymi za zasługi dla Świdnicy zostali:

• Marek Michalak – Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, założyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE”, a od 2008 r. Rzecznik Praw Dziecka, wybitny działacz społeczny, oddany sprawom najmłodszych. O przyznanie tytułu Markowi Michalakowi wnioskował klub Prawa i Sprawiedliwości.
  • Janusz Szalkiewicz – Radny od pierwszej kadencji Rady Miejskiej w Świdnicy. O przyznanie wyróżnienia za działalność radnego na rzecz mieszkańców wnioskował Klub Radnych Prawicy Rzeczpospolitej.
  • Barbara Dębska – społecznik, mistrzyni fryzjerstwa, współzałożycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aktywnie działająca na rzecz świdnickiego rzemiosła, od 37 lat członek Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. Ceniony nauczyciel zawodu, w 2012 r. uzyskała tytuł Nestora Biznesu Lokalnego. O nadanie tytułu Zasłużonego pani Barbarze Dębskiej wystąpiła Izba Rzemieślnicza i Małej Przedsiębiorczości.
  • Danuta Zoń – wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świdnicy, społecznik, zasłużona animatorka kultury, wychowawca wielu pokoleń świdniczan. O nadanie tytułu Pani Danucie Zoń wystąpiło Świdnickie Towarzystwo Muzyczne
  • siostra Bernadetta Żygadło – wieloletnia dyrektorka Przedszkola Sióstr Prezentek w Świdnicy, oddana wychowaniu najmłodszego pokolenia świdniczan, w 2012 roku dzięki jej staraniom udało się skończyć budowę nowego przedszkola w Świdnicy – placówki nowoczesnej i funkcjonalnej, mogącej pomieścić 120 dzieci.

Możliwość nadania tytułu Zasłużonego dla Miasta Świdnicy została wprowadzona do Statutu miasta w 2012 r. Jednak wyróżnienie to nie jest nowe. Wcześniej również było przyznawane. Taki tytuł otrzymał m. in. Michał Ossowski, obecnie Radny Rady Miejskiej w Świdnicy czy Danuta Pierzyńska – obecnie Sekretarz Miasta Świdnicy.

Niedzielną uroczystość uświetnił występ światowej sławy pianisty – prof. Adama Wodnickiego.