• Rada ds. Równego Traktowania już pracuje!

  Zgodnie z ogłoszoną wcześniej decyzją Prezydent Miasta, w Świdnicy powołana została Rada ds. Równego Traktowania. Podczas pierwszego posiedzenia wybrano jej zarząd. Przewodniczącym został Robert Staniszewski, wiceprzewodniczącą Natalie Śliwa. Funkcję sekretarza rady będzie pełniła Kornelia Lech, a Lilianna Brańka i Marcin Wach zostali członkami prezydium.

  Czytaj więcej
 • Kampania „LGBT+ja” - samorządy włączają się we wsparcie dla nastolatków przeciwko homofobicznej przemocy

  Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna kampanię „LGBT+ja” zachęcającą nastolatki do okazywania sojusznictwa i wsparcia dla swoich nieheteronormatywnych i transpłciowych rówieśników. W kampanię włączyła się także Świdnica. Materiały dotyczące tego tematu opublikowane zostaną się w mediach społecznościowych, plakaty pojawiły się już na nośniku reklamowym przy ul. Szarych Szeregów.

  Czytaj więcej
 • Włosi inwestują w Świdnicy

  To już pewne, przy ul. Pogodnej w Świdnicy powstanie nowy zakład produkcyjny. Włoska firma Almes Poland Sp. z o.o z siedzibą we Wrocławiu kupiła od miasta działkę r 1113/11 o pow. 1,00 ha za ponad milion złotych. Akt notarialny podpisano w środę, 5 maja. Miasto reprezentowała Prezydent Beata Moskal-Słaniewska, a włoskiego inwestora Luigi Missaglia, Prezes Zarządu oraz Vito Cunzi, członek Zarządu Spółki.

  Czytaj więcej
 • Złóż wniosek o „500+” do końca czerwca

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że aby otrzymać wypłatę świadczenia wychowawczego należy do końca czerwca br. złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, pracownicy MOPS zachęcają do złożenia wniosku w prosty, szybki i bezpieczny sposób, czyli online.

  Czytaj więcej
 • 800 tysięcy złotych dla świdnickich seniorów

  Warsztaty, gry i zabawy, ciekawe zajęcia sportowe, imprezy okolicznościowe – to wszystko możliwe i dostępne jest dla osób starszych, dzięki zaangażowaniu miasta i dotacjom z programu rządowego "SENIOR+". Miasto pozyskało ponad 800 tysięcy złotych – to jedna z najwyższych dotacji w kraju!

  Czytaj więcej
 • ŚWIDNICKI FESTIWAL FILMOWY SPEKTRUM POWRACA!

  Rok 2020 przyniósł wiele wyzwań i wyznaczył nowe standardy funkcjonowania branży filmowej. Zmiany wpłynęły w szczególności na myślenie o organizacji festiwali, które musiały otworzyć się na zupełnie inne rozwiązania i perspektywy - przyjąć formułę festiwalu hybrydowego, bądź przenieść swoje wydarzenia do sieci jak SPEKTRUM. Niezrażeni trudnościami, nauczeni doświadczeniem i z jeszcze większą pasją do kina – organizatorzy SPEKTRUM z nową energią wracają do pracy nad tegoroczną edycją festiwalu...

  Czytaj więcej
 • Szkoła z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu

  Wystartowała rejestracja na „Szkołę z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu” – trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Event odbędzie się w terminie 10.05. - 21.05.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast.

  Czytaj więcej
 • Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej z wizytą w Świdnicy

  Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu, Ivan Kosonogov odwiedził w środę, 5 maja Świdnicę. Swoją wizytę rozpoczął od spotkania z Prezydent Miasta, Beatą Moskal-Słaniewską. Dyplomata odwiedził także Cmentarz Żołnierzy Radzieckich przy ul. Łukasińskiego oraz najważniejsze zabytki Świdnicy – Kościół Pokoju, Rynek oraz Katedrę.

  Czytaj więcej
 • Są wolne miejsca w zerówkach i klasach pierwszych

  We wtorek, 4 maja rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów zerowych w Przedszkolu Miejskim nr 3, Szkole Podstawowej nr 1, 105 i 315 oraz do klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1, 6, 105 i 315.

  Czytaj więcej
 • Zachęcamy do wypełnienia ankiet

  W związku z powtarzającymi się skargami dotyczącymi uciążliwości zapachowych w rejonie ulicy Bystrzyckiej, Urząd Miejski przeprowadzi badania dotyczącego identyfikacji źródeł odorów w tym rejonie miasta.

  Czytaj więcej
 • Miasto zadba o brzegi Bystrzycy

  Świdnica, kolejny rok z rzędu weźmie na siebie obowiązek utrzymania  i  konserwacji międzywala i skarp wałów brzegów rzeki Bystrzycy, potoku Witoszówka i zbiornika wodnego „Witoszówka I” w Parku Centralnym. Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie podpisania porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, zarządcą tych terenów.

  Czytaj więcej
 • Życzyli dwustu lat Pani Helenie

  Dokładnie 26 kwietnia sto lat temu, czyli w 1921 roku na świat przyszła szacowna jubilatka, Pani Helena Krekora. Ten wyjątkowy dzień spędziła w gronie rodziny i przyjaciół, którzy życzyli kolejnych stu lat w zdrowiu. Listy gratulacyjne z tej wyjątkowej okazji przesłał Prezydent RP oraz Wojewoda Dolnośląski, a Prezydent Świdnicy przekazała prezent.

  Czytaj więcej
 • „PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” - Świdnickie Biblioteczki Społeczne

  W Świdnicy, w miejscach publicznych, powstają biblioteczki społeczne w ramach projektu Fundacji „Ogrody Edukacyjne” Centrum Aktywności Obywatelskiej. Autorką projektu „Podziel się książką” jest Anna Wysocka-Gazda – trenerka, tutorka, liderka działań społecznych, założycielka „Ogrodów Edukacyjnych”.

   

  Czytaj więcej
 • Przebudowa przejścia w Zaułku Świętokrzyskim

  Przejście w Zaułku Świętokrzyskim zmieni swoje oblicze. Sypiący się tynk i uciążliwe zapachy odstraszają nie tylko mieszkańców, ale i turystów. Po uchwaleniu przez radnych zmian w budżecie miasta, rozpocznie się procedura wyłonienia projektanta i wykonawcy robót budowlanych. Szacowany koszt inwestycji to około 345 tysięcy złotych.

  Czytaj więcej
 • Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości, już w niedzielę 2 maja

  Zapraszamy na kolejną Giełdę Staroci, Numizmatów i Osobliwości w niedzielę, 2 maja, na świdnicki Rynek. W związku ze szczególnymi warunkami, w jakich się odbędzie, zachowane zostaną zasady reżimu sanitarnego. Kupujący zobowiązani są do niegrupowania się, zachowania bezpiecznej odległości między sobą, noszenia maseczek i dezynfekowania rąk. Wystawcy natomiast...

  Czytaj więcej
 • Świdnicka wirtualna majówka

  Z okazji zbliżających się świąt: Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Narodowego Trzeciego Maja (rok 2021 ogłoszony został Rokiem Konstytucji 3 Maja) oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa, jednostki miejskie przygotowały działania w przestrzeni wirtualnej. Od środy, 28 kwietnia zapraszamy do  Informacji Turystycznej (Rynek 39-40) i Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (ul. Długa 33) gdzie będzie można otrzymać kokardy narodowe i biało-czerwone chorągiewki.

  Czytaj więcej
 • Świdnicki punkt szczepień gotowy

  Punkt szczepień w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pomyślnie przeszedł odbiór Narodowego Funduszu Zdrowia. Pierwsze osoby będą mogły zostać zaszczepione w połowie maja, bo wtedy rząd zapowiada zwiększone dostawy szczepionek do Polski. W ogólnopolskim systemie rejestracji do świdnickiego punktu zostaniemy zarejestrowani od 17 maja.

  Czytaj więcej

do góry