Zwiedź Świdnicę za pól ceny!

W weekend 9-11 marca zapraszamy do skorzystania z ofert promocyjnych przygotowanych przez Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Wieżę Ratuszową w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pól ceny.” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jedynie za połowę ceny biletu wstępu będzie można dowiedzieć się wszystkiego o kupieckich tradycjach Świdnicy odwiedzając jedyne w Polsce Muzeum Dawnego Kupiectwa, które ulokowało się w budynku dawnego ratusza na świdnickim Rynku. Na zwiedzających czekają aranżacje dawnego sklepu kolonialnego, apteki, domu wagi i urzędu miar, na których prezentowane są różne eksponaty związane z historią kupiectwa. Natomiast w gotyckiej Sali Rajców oprócz cennych malowideł z XVI w. zobaczyć można także makietę XVII-wiecznej Świdnicy oraz wiele interesujących eksponatów, związanych z przeszłością miasta.
Muzeum zaprasza w piątek w godzinach od 10:00 do 16:00, a w sobotę i niedzielę od 11:00 do 17:00. Dane kontaktowe: Rynek 37, tel. 74/852-12-91, www.muzeum-kupiectwa.pl

Z kolei całkowicie za darmo będzie można podziwiać piękno Świdnicy i otaczających miasto gór z tarasu widokowego Wieży Ratuszowej. Dzięki zamontowanym tam lunetom doskonale widać nie tylko sąsiadujące ze Świdnicą Góry Sowie i Wałbrzyskie czy Masyw Ślęży, ale  także najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżkę czy też najwyższy budynek w Polsce – wrocławski SKY TOWER. Poza oglądaniem panoram polecamy także wystawy umieszczone na poszczególnych piętrach obiektu.
Wieża Ratuszowa zaprasza w godzinach od 10:00 do 18:00. Dane kontaktowe; ul. Wewnętrzna 4 (Rynek), tel. 730-796-626, www.wieza.swidnica.pl

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Świdnicy, którą można poznawać niezależnie od pory roku.