Zwiedź Świdnicę "Szlakiem Czerwonego Barona"

Zapraszamy na wycieczkę po Świdnicy "Śladami Czerwonego Barona". Będzie to świetna okazja aby zobaczyć miejsce, w którym mieszkał i bywał as lotnictwa I wojny światowej, wystawę mu poświęconą oraz replikę samolotu, na którym latał.
Czerwony Fokker Dr 1, który został wyeksponowany w Parku Sikorskiego nieopodal dawnej willi rodziny Richthofenów stał się nową atrakcją, przy której wielu turystów i mieszkańców Świdnicy chętnie robi sobie pamiątkowe zdjęcie. Oprócz tego na wieży ratuszowej można również obejrzeć wystawę i dowiedzieć się m.in. o tym, jak legenda lotnika, wywodzącego się ze Świdnicy, wykorzystywana jest we współczesnej popkulturze i marketingu, a także poznać historię Igo Etricha – który jest tematem wiodącym działań projektowych partnera w Trutnovie.

Z kolei w Informacji Turystycznej dostępny jest w sprzedaży okolicznościowy znaczek turystyczny z wizerunkiem samolotu Czerwonego Barona i jego rodzinną willą w Świdnicy oraz inne gadżety związane z postacią słynnego lotnika takie jak m.in.: samoloty, mapki, breloczki, pocztówki.

Budowa repliki samolotu wyniosła 47 500 złotych, w tym koszt, jaki poniosło miasto z tytułu jej skonstruowania, to około 4 700 zł (85% to dofinansowanie unijne i 5% - środki krajowe).

Projekt "Odlotowe miasta - Świdnica i Trutnov" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 -2020 INTERREG V-A Republika Czeska - Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.