Znaczki turystyczne z Kościołem Pokoju i Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Do sprzedaży trafiły kolejne znaczki turystyczne wydane przez Urząd Miejski we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku. Tym razem na drewnianych krążkach znalazły się wizerunki: wpisanego na listę UNESCO, unikatowego drewnianego Koscioła Pokoju oraz jedynego w Polsce Muzeum Dawnego Kupiectwa. Znaczki można kupić zarówno w obydwu wymienionych obiektach jak również w punkcie Informacji Turystycznej mieszczącej się na świdnickim Rynku.  Cena jednego znaczka to 8 zł.

Wydanie w bieżącym roku nowych znaczków turystycznych stanowi odpowiedź na liczne zapytania kolekcjonerów, którzy w chwili obecnej mogą nabyć w Świdnicy aż 5 drewnianych krążków, w tym 4 przedstawiające najważniejsze atrakcje turystyczne miasta: Wieżę Ratuszową, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, Kościół Pokoju oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. Dodatkowo dostępny jest takze znaczek okolicznościowy wydany z okazji 650 rocznicy śmierci Bolka II Świdnickiego.

Znaczek turystyczny to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, jest więc w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Znajdują się już w piętnastu państwach Europy! W państwach tych działają kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania „zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki.