Zmiana organizacji ruchu na ul. Kraszowickiej


Remont ulicy Kraszowickiej wchodzi w przedostatni etap realizacji. Od środy, 5 sierpnia, rozpocznie się przebudowa odcinka drogi od ul. Bystrzyckiej do ul. Działkowej. W związku z tym wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu, a wspomniany odcinek drogi zostanie zamknięty. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na zmiany w oznakowaniu drogowym oraz o dostosowanie się do wskazanych objazdów.

W ubiegłym roku w ramach inwestycji zrealizowano już prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Działkową do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni (etap II). W najbliższych dniach zakończona zostanie przebudowa odcinka od skrzyżowania z ulicą Przyjaźni do przejazdu kolejowego przy ulicy Torowej wraz z samym przejazdem (etap III). Prace przy przedostatnim odcinku drogi od ul. Bystrzyckiej do ul. Działkowej natomiast rozpoczną się w środę, 5 sierpnia. W związku z tym droga na wspomnianym odcinku zostanie zamknięta, wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu oraz wyznaczone zostaną objazdy.

- Prosimy kierowców o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie drogowe w tym rejonie miasta – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

Zmieniony zostanie również rozkład jazdy miejskich autobusów MPK, których trasa przebiega przez ul. Kraszowicką.

 

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa nawierzchni jezdni, a także budowa nowych chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Na realizację drogowej inwestycji, której koszt szacowano na około 7,5 mln złotych, miastu udało się zdobyć dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 mln 788 tys. złotych. Całość prac powinna zakończyć się do 30 września 2021 r.

 


do góry