Zapraszamy na wykład pt. "Początki Świdnicy."

10 marca o godzinie 14.00 zapraszamy do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy na wykład „Początki Świdnicy. Od słowiańskiej osady do miasta na prawie niemieckim”, który wygłosi świdnicki historyk, badacz historii Śląska -  Sobiesław Nowotny. Prelekcja ta, połączona z krótką prezentacją multimedialną to już drugie spotkanie przygotowane przez Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy we współpracy z jednostkami miejskimi i organizacjami pozarządowymi w ramach cyklu pt. „Świdnickie spotkania z turystyką, historią i kulturą”.
W jego ramach realizowane będą wpisujące się w „Strategię rozwoju turystyki Świdnicy na lata 2016-2026” działania z zakresu edukacji turystycznej i regionalnej, wśród których znajdą się m.in. prezentacje, wykłady i panele dyskusyjne dotyczące historii naszego miasta, turystyki, kultury, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także warsztaty.

Zapraszamy w gościnne progi Muzeum Dawnego Kupiectwa – już za tydzień w sobotę 10 marca.