Zapraszamy na 12 Świdnicki Zlot Caravaningowy.

Mimo zimowej aury za oknami już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników turystyki caravaningowej z kraju i zagranicy na 12. Świdnicki Zlot Caravaningowy, który odbędzie się w dniach 03-11.08.2019 na terenie Campingu przy ul. Śląskiej 37.
Dla uczestników zlotu organizatorzy przygotowali liczne zabawy i konkursy sprawnościowe, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy oraz wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych takich jak m.in.: Zamek Książ i Palmiarnia w Wałbrzychu, Muzeum Broni i Militariów czy Podziemia w Górach Sowich. Nie zabraknie także spaceru po Świdnicy w czasie którego zlotowicze odwiedzą m.in. takie świdnickie perełki jak: Kościół Pokoju, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, Muzeum Dawnego Kupiectwa i Wieżę Ratuszową.

Zlot odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy – Pani Beaty Moskal – Słaniewskiej.

Program Zlotu.

03.08.2019r. (Sobota)  godz.12:00 - otwarcie biura zlotu, przyjmowanie turystów (załóg) przybywających na zlot,

04.08.2019r. (Niedziela) - przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki, czas do wykorzystania według własnego uznania,  proponujemy: Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Rynku (pierwsza niedziela miesiąca),

05.08.2019r. (Poniedziałek) godz.09:30 -zwiedzanie miasta Świdnica z przewodnikiem, (Rynek w tym wejście na  Wieżę Ratusza, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju, Katedra),

Godz.14:30 WORD Wałbrzych /interpretacja przepisów o ruchu drogowym/.

Godz.17:00 - oficjalne otwarcie zlotu (spotkanie z przedstawicielami władz z miasta i powiatu oraz organizatorami przy grillu i muzyce),

06-11.08.2019r. (Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota),

Zabawy i konkursy sprawnościowe dla uczestników zlotu, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy na basenie kąpielowym, wycieczki- (przy zgłoszeniach min 30 osób),

-  Gmina Świdnica - Elektrownia Wodna (Lubachów), Zalew Bystrzycki,

-  Gmina Walim  -  Zamek Grodno (Zagórze Śląskie),

-  Wrocław / Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe i Etnograficzne,

Wycieczki indywidualne, po proponowanych trasach:

-  Wałbrzych / Zamek Książ, Palmiarnia Lubiechów, lokalizacja tzw. złotego pociągu (65km.),

-  Fundacja Krzyżowa, zwiedzanie obiektów, Podziemne Miasto Osówka k/Głuszycy, Walim,  Sztolnie Walimskie,

-  Strzegom, Międzynarodowy Festiwal Folkloru,

11.08.2019r. (Niedziela)   godz. 12:00 - oficjalne zamknięcie zlotu, zamkniecie biura zlotu.

Uwagi organizacyjne:

Uczestnicy zlotu zapoznają się z Regulaminem Campingu i ten Regulamin stosują.

Uczestnicy zlotu, z tytułu wniesionej opłaty za udział w zlocie są uprawnieni do:

- pobytu na campingu, ustawienia pojazdu i sprzętu turystycznego (samochód, przyczepa, camper, motocykl, namiot),   podłączenie energii elektrycznej, korzystanie z urządzeń campingu i basenu kąpielowego na podstawie posiadanego identyfikatora oraz udziału w programie zlotu.

Turyści, którzy przyjadą na Camping przed rozpoczęciem zlotu oraz którzy pozostaną na Campingu po zakończeniu zlotu, za te dni, rozliczają się z pobytu w recepcji campingu.

Zgłoszenia udziału Załogi w zlocie należy dokonać w terminie do dnia 30.06.2019r. w dowolnej formie na piśmie (list lub email) podając nazwisko i imię, wiek uczestników (załoga to max. 2 osoby dorosłe + 3 młodzieży do lat 18).

W zgłoszeniu należy podać informację - oświadczyć o wniesieniu opłaty w dniu przyjazdu na zlot.

Korespondencję kierować na adres:

Camping Caravaning Klub Świdnica - Bronisław Bienkiewicz  58-100 Świdnica ul. K. Pułaskiego 1/16

email: bronekbienkiewicz@onet.eu     tel.504 255 735,

Informacje o campingu i opłatach obowiązujących na campingu oraz o zlocie znajdują się na stronie internetowej: www.osir.swidnica.pl/obiekty/camping  i www.polskicaravaning.pl

Organizatorzy: OSIR Świdnica- Dyrektor / CCK Świdnica – Prezes Klubu