Zapraszamy dzieci na kolejną wycieczkę do Trutnova

17/03/2017, 14:38
Aktualności >>

Dzieci uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych (w wieku od 6 do 13 lat) mogą ponownie w sobotę, 1 kwietnia bezpłatnie wyjechać do czeskiego Trutnova.

Wycieczka organizowana jest w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Zapisy rozpoczynają się już w najbliższy wtorek, 21 marca. Prowadzi je Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (ul. Wewnętrzna 2). Organizator gwarantuje bezpłatny przejazd, ubezpieczenie oraz obiad.
Niezbędne dane do ubezpieczenia i kontaktu:
• imię i nazwisko dziecka,
• adres zameldowania,
• PESEL,
• nr telefonu opiekuna/rodzica,
• karta uczestnika wyjazdu podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców
• dzieci muszą posiadać paszport lub tymczasowy dowód osobisty

Ramowy program wyjazdu:
•  godz. 8.00 – wyjazd ze Świdnicy (ul. Nauczycielska - obok MDK),
•  godz. 10.00 – przyjazd do Trutnova,
• godz. 10.00 –16.00 – Trutnov, Vlcice  (okolice Trutnova) -  zwiedzanie zgodnie z planem przygotowanym przez czeskiego partnera
•  godz.16.00 – wyjazd do Świdnicy (odbiór dzieci z ul. Nauczycielskiej).

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w wycieczce decyduje więc kolejność zgłoszeń.