Zakończono konsultacje w sprawie wyboru pomnika na skwerze Lecha Kaczyńskiego

W konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania skweru Lecha Kaczyńskiego, znajdującego się w historycznym centrum miasta u zbiegu ulic Muzealnej, Zamkowej i Kotlarskiej złożono 1198 ankiet, w tym 407 papierowych i 791 elektronicznych. Powołany przez prezydent miasta zespół, po ich analizie i weryfikacji stwierdził, że oddano 947 ważnych głosów. Biorący udział w konsultacjach zagłosowali następująco:

• Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego – propozycja złożona przez Społeczny Komitet Patriotyczny w Świdnicy – 94 głosy
  • Pomnik Księcia Bolka Świdnickiego - propozycja złożona przez Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej – 650 głosów
  • Pomnik pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej - propozycja złożona przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 w Świdnicy – 127 głosów.

76 ankietowanych nie wskazało na żadną z powyższych propozycji.

Konsultacje były prowadzone od 3 do 18 marca oraz od 27 maja do 26 czerwca br.