Strona geoportalu - moduł turystyczny

Wspólne tradycje regionalne Hradca i Świdnicy

Nie tylko bliskość czesko-polskiej granicy łączy dwa piękne regiony - polską Świdnicę z jej malowniczą okolicą oraz jedno z najstarszych czeskich miast - Hradec Králové - z nizinnym obszarem kraju hradeckiego. Chociaż oba słowiańskie narody cechuje podobna kultura, w tym wyroby rękodzielnicze i specjały gastronomiczne, można zauważyć pewne regionalne różnice. Zapraszamy do poznania tradycji i producentów, którzy również w XXI wieku starają się uczciwie i własnymi siłami utrzymać przy życiu rzemiosła i dostarczać delikatesy gastronomiczne pomimo znaczącego postępu technologicznego.

Dzięki projektowi Wspólne tradycje regionalne kraju hradeckiego i Świdnicy nr CZ 11.4.120/0.0/0.0/16_008/0001374 mieszkańcy obu regionów mogą poznać tradycje po drugiej stronie granicy, zaś lokalni producenci znaleźć inspirację.

W ramach projektu powstał także katalog, w którym znajdziesz informacje na temat produktów oraz regionalne przepisy kulinarne.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony projektu: https://www.hradecko.eu/pl/produkty-regionalne