W piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowego


W piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowego

W piątek, 28 listopada od godzin porannych będzie można korzystać w pełni z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej. Na odcinku od ul. Śląskiej do ul. Sprzymierzeńców, kończą się prace przy przebudowie drogi, co nie będzie kolidowało z przywróceniem ruchu. W tym miejscu poprawiło się nie tylko bezpieczeństwo dla pieszych i kierowców, ale też pasażerów komunikacji miejskiej. Przystanki, w tym dodatkowy, wydzielono poza pasem jezdni.

Na ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej uruchomione zostaną przystanki dla linii nr 50 i 52.

W piątek przywrócony zostanie również ruch w rejonie pl. Grunwaldzkiego – droga prowadząca do budynku dworca. Obecnie obowiązywał będzie tam ruch jednokierunkowy, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych, jak i komfortu oraz liczby miejsc parkingowych dla kierowców. W tym miejscu oprócz dotychczasowego przystanku postojowego, utworzony został przystanek tylko dla wsiadających pasażerów linii nr 7 i 2.

Zmiany dotyczyć będą również pasażerów linii nr 10 (kierunek ul. Strzelińska) oraz linii nr 50, które przeniesione zostaną na pl. Grunwaldzki, po stronie sklepu „Jonatan”.

 

W piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowegoW piątek wraca ruch na ul. Pionierów i w okolice dworca kolejowego

 


do góry