VII kadencja Rady Miejskiej w Świdnicy rozpoczęta

Jan Dzięcielski przewodniczącym rady – to efekt dzisiejszych, pierwszych obrad Rady Miejskiej w Świdnicy kadencji 2014-2018. Wybór ten poprzedziło ślubowanie nowych radnych. Obrady rozpoczął radny senior Janusz Szalkiewicz.

W tajnym głosowaniu 16 spośród 23 radnych poparło kandydaturę Jana Dzięcielskiego (Platforma Obywatelska) na stanowisko przewodniczącego RM.

Ustępujący prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek pogratulował radnym, którzy – po raz pierwszy – wybrani zostali w okręgach jednomandatowych.

– Życzę, by spełniali państwo oczekiwania mieszkańców i wsłuchiwali się w ich potrzeby – mówił prezydent Murdzek.

Pogratulował również Beacie Moskal-Słaniewskiej, która zdobyła najwięcej głosów w II turze wyborów prezydenckich i podkreślił: – Zostawiam miasto w dobrej kondycji. Mam nadzieję, że dzięki mądrym decyzjom mieszkańcy będą zadowoleni z rozwoju miasta. Okazji do współpracy na różnych płaszczyznach będzie dużo, a dziś dziękuję tym, z którymi przez ostatnie lata współpracowałem. Kawał dobrej historii za nami. Myślę, że z dumą i podniesionym czołem mogę spotykać sie z mieszkańcami. Życzę sukcesów świdniczanom i Świdnicy.

W Świdnicy wybrano 23 radnych:

• 6 osób do rady wprowadziła Wspólnota Samorządowa: Grażyna Ciążeńska, Albert Gaszyński, Grażyna Sławińska-Gąska, Krzysztof Lewandowski, Lesław Podgórski, Zofia Skowrońska-Wiśniewska;
  • 5 osób Sojusz Lewicy Demokratycznej: Józef Daleszyński, Rafał Fasuga, Jan Górski, Mariusz Kuc, Janusz Szalkiewicz;
  • 3 osoby Platforma Obywatelska: Jan Dzięcielski, Krzysztof Grudziński, Magdalena Rumiancew-Wróblewska;
  • 3 osoby Prawo i Sprawiedliwość: Mariusz Barcicki, Dariusz Sienko, Ewa Wawrzyniak;
  • 2 osoby Świdnickie Forum Rozwoju: Marek Marczewski, Marcin Paluszek.
  • Po jednym radnym: KWW Jana Jaśkowiaka – Jan Jaśkowiak, KWW Andrzeja Protasiuka z Osiedla Młodych – Andrzej Protasiuk, KWW mieszkańców okręgu nr 7 w Świdnicy – Janusz Solecki, KWW Wiesława Żurka – Wiesław Żurek.