Utrudnienia podczas 4.RST Półmaratonu Świdnickiego

W sobotę, 3 listopada podczas 4.RST Półmaratonu Świdnickiego zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W  tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się  pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

11:00 – 15:00 osiedle Słowiańskie (przejazd możliwy przez ul. Wałbrzyską na czas trwania zawodów), ul. Przyjaźni, ul. Śląska

11:00 – 12:45 Świdnica – pozostałe ulice na trasie biegu (mapka)

11:00 – 13:30 Opoczka – Bojanice

11:00 – 14:30 Bojanice – Burkatów

11:00 – 14:45 Burkatów – Bystrzyca Dolna

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.

Przewidywane są również utrudnienia w komunikacji miejskiej :

W dniu 03.11.2018 r. od godz. 12.00 do godz. 15.00

Linia:

Kierunek:

Przystanki wyłączone
z obsługi:

Nowy przebieg linii:

Wokulskiego

Śląska – OSIR,

Zielona

Od Pionierów Ziemi Świdnickiej:

Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa-PKP

Słowiańska

Śląska – OSIR,

Słowiańska

Przystanek przy Pionierów Ziemi Świdnickiej końcowy

E. Plater

Zielona

Śląska – OSIR

Od Jodłowa-PKP:

Westerplatte/Bystrzycka

Pionierów Ziemi Świdnickiej

E. Plater

Śląska  - OSIR

Przystanek przy Pionierów Ziemi Świdnickiej początkowy

Bystrzyca Górna

Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :

12:08 do Bystrzycy Górnej

12:49 z Bystrzycy Górnej

13:23 do Burkatowa

13:54 z Burkatowa

Lubachów

Uwaga zmiana trasy przejazdu kursu z godz. 14:15

Od pl. Drzymały – Westerplatte – Bystrzycka – Burkatów Most – dalsza część trasy bez zmian

Lutomia Górna

Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :

12:40 do Lutomi Górnej

13:18 z Lutomi Górnej

Ponadto, w zależności od sytuacji występującej na trasie biegu w powyższych godzinach na liniach 1 i 6 mogą wystąpić opóźnienia w realizacji kursów.

4. RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą: bieg na dystansie 5 km – "Dzika Piątka", biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu, a także konkurs dla zorganizowanych grup kibiców. Start głównego biegu o godz. 12.00 na świdnickim Rynku.

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość. Równocześnie serdecznie zapraszamy do  aktywnego kibicowania biegaczom. Informacje o imprezie znajdą Państwo na stronie  www.polmaraton.swidnica.pl.

Link do aktywnej mapy z całą trasą: http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/trasa-biegu/

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica.