Ul. Śląska z nową nawierzchnią i mostem, również ul. Westerplatte z rondem

ŚląskaZakończyły się kompleksowe prace przy przebudowie ul. Śląskiej wraz z mostem i budową ronda, a także budowa ronda przy ul. Westerplatte. W czwartek, 15 grudnia  oficjalnie otwarto drogi po przebudowie. W pełni przejezdna jest już ul. Śląska. Przebudowa ulicy Śląskiej (odcinek od skrzyżowania z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do mostu na potoku Witoszówka) wraz z przebudową tego mostu trwała dokładnie rok – od listopada 2010 r. do listopada 2011 r. Nowa droga, to ważny odcinek, który ułatwia m. in. dojazd do centrum sportowego przy ul. Śląskiej wraz z lodowiskiem, a w przyszłości do parku wodnego. Na realizację tej inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie z programu tzw. schetynówek. Prace przy ul. Śląskiej zrealizowało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, natomiast przebudowę  mostu firma  „BUD-BAU” Opole.
Te roboty zostały skoordynowane z pracami prowadzonymi przez inwestora budującego Galerię Świdnicką przy ul. Westerplatte, gdzie wybudowane zostało 37,5-metrowe rondo (nadano mu nazwę Orląt Lwowskich) oraz parking. Kierowcy mogą korzystać z nowego ronda od końca listopada. Trwa również budowa dróg dojazdowych do galerii. Prace związane z dogodną komunikacją w rejonie galerii warte są 4 mln zł i finansuje je inwestor – firma Rank Progress. Dokłada się do nich miasto, które za blisko 200 tys. zł zrealizuje budowę ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki Bystrzycy.

Ul. Śląska w liczbach:

• przebudowa ulicy na długości 750 mb,
  • 7 m to szerokość jezdni,
  • 769 m kanalizacji deszczowej,
  • 20 m – to promień ronda,
  • 5.334 m2 – wykonano chodników po obu stronach oraz ścieżek rowerowych
  • przebudowa 1 mostu drogowego wraz z infrastrukturą techniczną i regulacją dna potoku,
  • 6,82 mln zł – wartość prac budowlanych,
  • 4,11 mln zł – przeznaczono na inwestycję z budżetu miasta,
  • 2,7 mln zł – dofinansowane w ramach „Narodowego Programu

przebudowy Dróg Lokalnych w latach 2008 – 2011” w kwocie.

ŚląskaŚląskaŚląska