Tajemnicza Świdnica 2018. Wizyta studyjna dla przedstawicieli branży turystycznej.

W dniach 05-06.10.2018 r. Referat Turystyki UM Świdnica wspólnie z Dolnośląską Izbą Turystyki kolejny raz zorganizował wyjazd studyjny pt. „Tajemnicza Świdnica” dla pilotów wycieczek, przewodników, animatorów turystycznych oraz przedstawicieli biur podróży z całej Polski, którego celem była prezentacja atrakcji turystycznych oraz bazy gastronomiczno - noclegowej Świdnicy.
Pierwszego dnia podczas blisko 6 godzinnego spaceru uczestnicy wyjazdu nie tylko zwiedzili Rynek, Katedrę pw. Św. Stanisława i Wacława, Wieżę Ratuszową, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz wpisany na listę UNESCO – Kościół Pokoju ale także zapoznali się z bogatą historią miasta. Podczas uroczystej kolacji nasi goście otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a przedstawiciele Referatu Turystyki UM Świdnica opowiedzieli o planach rozwoju miasta pod kątem organizacji obsługi coraz liczniejszej grupy turystów z kraju jak i za granicy odwiedzających miasto i region.

Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu odwiedzili Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym, gdzie oprócz zwiedzania stałej ekspozycji, o której opowiadał Pan Stanisław Gabryś mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze podczas przejażdżki po polu samobieżną haubicą „Goździk”. Na koniec zwiedzania nie mogło także zabraknąć tradycyjnej wojskowej grochówki przygotowanej przez gospodarza muzeum. Ostatnim punktem zwiedzania, który został przygotowany przez organizatorów była wizyta u chłopka siedzącego na wychodku przy oczyszczalni ścieków. Ten osobliwy pomnik wywołał sporo radości i uśmiechu na twarzach uczestników wyjazdu.

Bogaty program zwiedzania oraz piękna słoneczna pogoda sprawiły, że goście, którzy przyjechali do Świdnicy wracali pełni wrażeń a wielu z nich deklarowało rozszerzenie swoich ofert nie tylko o zwiedzanie Świdnicy ale także o wykorzystanie miasta jako bazy pobytowej dla grup zorganizowanych.