Świdniczanie życzyli sobie pogodnych świąt

Przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju, paradą aniołów pod przewodnictwem świętego Mikołaja, która zachwyciła zarówno małych jak i nieco większych świdniczan i wspólnym kolędowaniem zakończyło się oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia w ramach Świdnickiej Kolędy 2014.

Po raz ósmy już świdniczanie spotkali się na rynku na uroczystej wigilii, w czasie której mogli przełamać się opłatkiem, pokolędować wspólnie z zespołem Pieśni i Tańca Jubilat, skosztować pysznego barszczyku serwowanego przez świdnickich harcerzy, czy wysłuchać IV Adwentowych Koncertów Wokalno-Organowych, które odbywały się w pobliskim kościele pw. św. Józefa.

Życzenia radosnych i spokojnych świąt składali mieszkańcom prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, biskup ewangelicki Waldemar Pytel, pastor Kościoła Zielonoświątkowego Dariusz Suszek, biskup katolicki Ignacy Dec, wicestarosta Zygmunt Worsa, wicewójt gminy Świdnica Zbigniew Kanicki i posłowie Teresa Świło oraz Robert Jagła.

Wspólna wigilia nie kończy Świdnickiej Kolędy. Tuż po świętach (27-29 grudnia) w ramach tej akcji odbędzie się XI Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Winter Cup 2014, a na zakończenie starego i powitanie nowego roku impreza sylwesterowa na Rynku. 31 grudnia w godzinach 22.00 – 1.00 mieszkańców, zabawiać będzie zespół Manchester i djPablo. Kolędę zakończy 6 stycznia 2015 roku Świdnicki Orszak Trzech Króli.