Świdnicka Kolęda z atrakcjami

Świdnicka Kolęda 2013Już po raz siódmy rusza wielkie, świąteczne wydarzenie jakim jest Świdnicka Kolęda, a wraz z nią bogaty program z wieloma atrakcjami. Świdniczanie oraz przyjezdni goście będą mogli liczyć na Jarmark Bożonarodzeniowy ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywą i ruchomą szopkę, występy, koncerty, projekcje oraz turnieje.

Nad przygotowaniem i realizacją „Świdnickiej Kolędy” pracuje w sumie kilkaset osób. To znaczące wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Świdnicy, ale także gminy Świdnica jak i powiatu, które czynnie włączają się w jego organizację.

W piątek, 6 grudnia zaprezentowano szczegółowy program tego ogromnego przedsięwzięcia.

– Przez kolejne grudniowe dni świdnicki Rynek zamieni się tradycyjnie w wielki Jarmark Bożonarodzeniowy ze świątecznymi ozdobami i specjałami. Będą koncerty, spektakle i konkursy oraz wspólne kolędowanie. Świdnicka Kolęda to także wiele atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy ruchomą szopkę, inscenizacje teatralne i tak lubiane przez dzieci żywe zwierzęta wraz ze specjalną zagrodą z reniferami. W sposób szczególny zapraszam Państwa na Wigilię Wszystkich Świdniczan, podczas której przekażemy sobie dobre słowo i podzielimy się opłatkiem. – mówił Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Wzorem lat ubiegłych w trakcie „Świdnickiej Kolędy” zaplanowano inscenizację teatralną w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. Przedstawienie co roku zaskakuje nową oprawą i pięknymi, misternie przygotowanymi strojami.

– Także i w tym roku zaskoczymy widzów nową aranżacją. Inscenizacja pt. „Światło Zbawiciela” po raz kolejny nawiązywać będzie do postaci i wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem. Tym razem scenariusz napisany przez Magdalenę Szarwaryn opiera się na ewangelicznym określeniu Zbawiciela jako Światłość Świata. W klimat nocy betlejemskiej wprowadzi widzów Anioł, który jako narrator połączy współczesność z przeszłością. Całość widowiska ubarwią wokalnie dzieci i młodzież ze szkół gminnych, przeplatając widowisko autorskimi pastorałkami Tadeusza Szarwaryna – relacjonowała Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek.

– Starostwo Powiatowe włącza się w organizację Świdnickiej Kolędy poprzez swoje szkoły. Zapraszamy wszystkich na widowisko poświęcone Janowi Pawłowi II, które przygotowała młodzież z II LO, spektakl w Rynku w wykonaniu uczniów III LO oraz na Galę Bożonarodzeniową organizowaną przez Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych, podczas której będzie można podziwiać aranżacje stołów wigilijnych wykonane przez uczniów szkoły – zachęcał Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa.

W tym roku Świdnicka Kolęda będzie miała w programie kilka zupełnie nowych punktów, takich jak uroczyste otwarcie dworca kolejowego Świdnica Miasto połączone z reaktywacją bezpośredniego połączenia kolejowego Świdnica – Wrocław czy Polsko-Czeską Galę Przedsiębiorczości Świdnicki Gryf 2013.

Świdnicką Kolędę zakończy organizowany po raz drugi Świdnicki Orszak Trzech Króli, który przemaszeruje ulicami naszego miasta 6 stycznia.

Szczegółowy program „Świdnickiej Kolędy” w załączniku (plik doc).

Bieżące informacje na www.swidnickakoleda.pl

A tak świętowaliśmy w ubiegłym roku: um.swidnica.pl/ftpum/pub/gfx/jarmark2013.wmv

Świdnicka Kolęda 2013Świdnicka Kolęda 2013Świdnicka Kolęda 2013

Świdnicka Kolęda 2013