Świdniccy sportowcy, trenerzy i działacze nagrodzeni


Świdniccy sportowcy, trenerzy oraz działacze otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej za 2018 rok. Ich uroczyste wręczenie odbyło się podczas  kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy.

Uhonorowani zostali:  

1) nagrodą indywidualną za osiągnięte wyniki sportowe

a)  w wysokości 700 zł:

  • Tomasz Paździora – taekwondo, UKS Taekwon-do Gryf

b)  w wysokości po 500 zł:

  • Karolina Malinowska – taekwondo, UKS Taekwon-do Gryf
  • Dominika Sokołowska – pływanie, Klub Sportowy Neptun Świdnica,
  • Maja Lęga - pływanie, Klub Sportowy Neptun Świdnica ,
  • Damian Cabaj – lekkoatletyka, biegi uliczne,
  • Paweł Kondzior - lekkoatletyka,
  • Krzysztof Dominikowski – triathlon i bieganie, Żelazna Świdnica,
  • Kamil Guźliński – boks, Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica,
  • Damian Wis - boks, Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica,
  • Zuzanna Rut – siatkówka, MKS Polonia Świdnica,
  • Kamil Halicki – modelarstwo, Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej,
  • Adam Chodyniecki – speedcubing,
  • Piotr Sułek – kolarstwo, Klub Sportowy Sułek Sport,
  • Katarzyna Brzezińska – judo, UKS Judo Świdnica

c) w wysokości po 400 zł:

                   - Amelia Cieślak – akrobatyka, UKS Acro Club Świdnica,

                   - Roksana Niedziałkowska - akrobatyka, UKS Acro Club Świdnica,

                   - Karolina Kozieł - akrobatyka, UKS Acro Club Świdnica,

                   - Szymon Wolano – akrobatyka, MKS Polonia Świdnica,

                   - Zuzanna Idziak - akrobatyka, MKS Polonia Świdnica,

                   - Michał Pietrzak - taekwondo, UKS Taekwon-do Tiger,

                   - Zuzanna Klimczak - taekwondo, UKS Taekwon-do Tiger,

                   - Weronika Borkowska - taekwondo, UKS Taekwon-do Gryf,

                   - Anna Wojas – taniec towarzyski i sportowy,

                   - Tomasz Wojas – taniec towarzyski i sportowy,

                   - Tytus Tomkiewicz – judo, UKS Judo Świdnica

2) nagrodą zespołową za osiągnięte wyniki sportowe:

a)  w wysokości 1700 zł Akademia Piłki Ręcznej - drużyna w składzie:

- Dawid Pajdała,

- Igor Michalski,

- Filip Gusiacki,

- Stanisław Madziara,

- Julian Buczma,

- Daniel Dąbrowski,

- Antoni Szporko,

- Kornel Dziedzic,

- Damian Wiktor,

- Mateusz Myśliński,

- Maciej Markowski,

- Damian Królak,

- Stanisław Dzięcielski,

- Ksawery Włostowski,

- Szymon Wieczorek,

- Michał Bieżyński,

- Konrad Hollinger.

b)  w wysokości 1680 zł MKS Polonia Stal Świdnica - drużyna w składzie:

-  Chromański Mateusz,

- Cieślak Marcel,

- Cybruch Oskar,

- Duda Mateusz,

- Homa Karol,

- Korab Eryk,

- Kostek Oskar,

- Jakub Król

- Lipiński Hubert,

- Malinowski Igor,

- Paliński Patryk,

- Safian Jakub,

- Sauter Allan,

- Simlat Adrian,

- Sprawka Aleksander,

- Stańczak Maciej,

- Franciszek Nowak

- Taratuta Patryk,

- Widła Piotr,

- Zawiła Igor

- Leon Ziętek

c)  w wysokości 1120 zł UKS GRYF Świdnica - drużyna w składzie:

- Charuży Hubert,

- Grzechynia Bartłomiej,

- Haręza Michał,

- Jernutowski Wiktor

- Kazimierski Kuba,

- Kosmala Jakob,

- Krakowiak Nikodem,

- Łuczak Filip,

- Patyk Sebastian,

- Patyk Damian,

- Pieńkowski Szymon,

- Podleśny Patryk,

- Wciórka Igor,

- Witaszczyk Patryk.

3)  nagrodą dla trenerów prowadzących szkolenia zawodników:

a)  w wysokości 750 zł:

  • Anna Kozieł – akrobatyka – UKS Acro Club Świdnica
  • Piotr Pas - Akrobatyka - MKS Polonia Świdnica

b)  w wysokości po 700 zł:

  • Tomasz Szporko – piłka ręczna, Akademia Piłki Ręcznej,
  • Mirosław Treczyński – boks, Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica,
  • Bartłomiej Zamęcki, judo, klub UKS Judo Świdnica,
  • Mariusz Krupczak – piłka nożna – MKS Polonia Stal Świdnica,
  • Janusz Masny – piłka nożna – UKS Gryf Świdnica,
  • Magdalena Sadowska – siatkówka, MKS Polonia Świdnica.

4)  nagrodą dla osób wyróżniających się w działalności sportowej:  

a)  w wysokości po 1000 zł:

  • Tadeusz Piłat – piłka nożna,
  • Dariusz Stachurski – piłka nożna, MKS Polonia Stal Świdnica,
  • Jan Moczała – TKKF Bolko Świdnica,
  • Arkadij Makowiejew – piłka ręczna, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej.

Za zaangażowanie i pomoc przy organizacji miejskich wydarzeń sportowych oraz za wsparcie rozwoju sportu i jego promocji wśród mieszkańców, prezydent przyznała także tytuły „Mecenasa świdnickiego sportu” dla dwóch lokalnych firm: Krause i cukierni „Kasia”.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy kolejnych osiągnięć sportowych i satysfakcji z prowadzonej działalności sportowej.




do góry