Świdnica wspiera zabytkowe lokomotywy.

Podczas Nocnego Koncertu Lokomotyw, otwierającego tegoroczną Galę Parowozów, który odbył się w piątek, 8 września na dworcu kolejowym Świdnica Miasto, miała miejsce uroczystość wręczenia nagród. Za aktywne wspieranie działań Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku z Jaworzyny Śląskiej, mających na celu ratowanie i zachowanie dla przyszłych pokoleń zabytków związanych z historią kolei na Dolnym Śląsku, nagrodę specjalną „Złotą szynę” z rąk Piotra Gerbera – założyciela Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, odebrała prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

- Mam nadzieję, że dzięki funduszom przekazywanym przez miasto Świdnicę pracownicy muzeum będą mogli  w dalszym ciągu ratować od zapomnienia te wspaniałe maszyny i urządzenia, a nasze dzieci i wnuki  będą mogły cieszyć się podróżą w starym stylu – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

W tym miejscu warto wspomnieć, że Gmina Miasto Świdnica od 2015 roku corocznie udziela wsparcia finansowego Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa. Dzięki temu dofinansowaniu w sezonie wakacyjnym świdniczanie oraz przybywający do miasta turyści mogą rozkoszować się podróżą pociągiem retro składającym się z parowozu Tkt48-18 oraz zabytkowych wagonów z lat 20-tych, który to skład w każdy wakacyjny weekend pokonuje trasę z Jaworzyny Śląskiej przez Świdnicę do Dzierżoniowa.