Świdnica wspiera i promuje przedsiębiorców

Gminne Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Świdnicy, powołane przy Urzędzie Miejskim, po trwających rok szkoleniach oraz egzaminie otrzymało wyróżnienie i jest Certyfikowanym Partnerem Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera DAWG Sp. z o.o. 2019.

Świdnickie GCOIE należy do nowo powstałej dolnośląskiej sieci promocji gospodarczej. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. W skład sieci  wchodzą GCOIE w Głogowie, Dzierżoniowie, Radwanicach, Strzegomiu, Strzelinie, Świdnicy, Wałbrzychu, Wiązowie, Złotoryi i Żmigrodzie.

GCOIE ma siedzibę w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, a zakres jego działań obejmuje:

• uruchomienie nowych korytarzy komunikacji i przekazu informacji,
  • profesjonalizację usług gospodarczych,
  • promocję gospodarczą Świdnicy,
  • wsparcie i pośrednictwo w nawiązywaniu współpracy gospodarczej między przedsiębiorcami a innymi firmami o zasięgu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym,
  • dostęp do kompleksowej informacji gospodarczej,
  • organizowanie spotkań biznesowych z udziałem ekspertów zewnętrznych z  Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG) oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (m.in. konferencje, szkolenia, debaty).

GCOIE w Świdnicy prowadzą: Paula Pilarska-Skoruch (ekspert pro - biz) oraz Joanna Chorąży (ekspert pro - eksport).

Zachęcamy przedsiębiorców do współpracy poprzez zgłoszenie na stronie: http://um.swidnica.pl/pages/pl/dla-biznesu/gminne-centrum-obslugi-inwestora-i-eksportera.php.