Świdnica na targach turystycznych TOUR SALON 2017.

W dniach od 17 do 19 lutego 2017 roku odbyła się w Poznaniu kolejna edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2017. Przez trzy dni  prezentowana była oferta turystyczna miast, gmin i powiatów, biur podróży, organizacji i przedsiębiorstw z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Grecji, Mołdawii oraz Niemiec.

Na targach nie zabrakło  także reprezentacji Gminy Miasto Świdnica, którą stanowili pracownicy Referatu Turystyki. Podczas trzech dni zaprezentowaliśmy najciekawsze atrakcje turystyczne naszego miasta a dzięki zaproszeniu Polskiej Organizacji Turystycznej przeprowadziliśmy konkurs z nagrodami dla gości odwiedzających stoisko POT. Szczególnym zainteresowaniem gości odwiedzających świdnickie stoisko cieszyły się także różnego rodzaju gadżety reklamowe takie jak: krówki, odblaski, długopisy, magnesy oraz ulotki opisujące najważniejsze atrakcje turystyczne Świdnicy. Głównym gadżetem przyciągającym uwagę był drewniany model trójpłatowego Fokkera, na którym latał „Czerwony Baron” – wiele osób reagowało z entuzjazmem na ten model. Sporo zapytań dotyczyło także map i przewodników rowerowych. Pozostałymi wystawcami z Dolnego Śląska były: Ziemia Kłodzka, Miasto Wrocław oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.