Świdnica na Rowery - już 20-21 maja 2017

Pamiętacie nasz wspólny, ubiegłoroczny przejazd ulicami miasta na piknik rowerowy na OSIR-ze oraz bicie rekordu w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym? W tym roku w ramach akcji „Świdnica na rowery” przygotowaliśmy dla Was, jeszcze więcej atrakcji.

Akcja „Świdnica na rowery”pod patronatem Prezydent Miasta Beaty Moskal – Słaniewskiej odbędzie się w tym roku w dniach od 20-21 maja br. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich miłośników dwóch kółek. Mile widziane są grupy ze świdnickich szkół i przedszkoli, młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi. Celem akcji jest promowanie  i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Szczególnie zachęcamy Was do bicia rekordu i kibicowania w biciu rekordu w sobotę 20 maja oraz do wspólnego, niedzielnego przejazdu na piknik rowerowy  wyznaczoną trasą w towarzystwie władz miasta, innych aktywnych świdniczan, asycie straży miejskiej, policji i pilotów. Pobijmy rekord w długości świdnickiego peletonu!!! Dla startujących z nami w wyznaczonym punkcie (w tym roku wyruszamy 21.05. o godz. 11.00 spod Bosmanatu nad Zalewem Witoszówka) - mamy pamiątkowe koszulki.

Zapraszamy na zbiórkę o 10.50 pod Bosmantat, skąd po krótkim instruktażu w towarzystwie pilotów i służb mundurowych zabezpieczających trasę cykliści przejadą wyznaczony 12 km odciek poprowadzony ulicami miasta, a następnie wjadą na teren OSiR, gdzie zostanie zorganizowany dla nich „Piknik rodzinny”, z kiełbaskami, zdrową żywnością, konkursami, zabawami, prezentacjami i muzyczką.

W  tym roku na jego uczestników czeka wiele atrakcji: m.in. rowerowy freestyle połączony z warsztatami, zamki i dmuchańce dla najmłodszych, pokazy fitness, gry przygotowane przez LZS, rowerowy tor przeszkód,  znakowanie rowerów przez Policję, wystawy sklepów rowerowych, zdrowe przekąski. Osoby przybyłe na OSiR będą mogły wziąć udział również w konkursach i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody tj. gadżety rowerowe, nagrody rzeczowe, kupony podarunkowe do świdnickich sklepów, vouchery do restauracji, do salonu fryzjerskiego, do salonu kosmetycznego, bilety wstępu do kina, bilety wstępu do obiektów turystycznych z  regionu wałbrzyskiego, itp.

Dzień wcześniej 20 maja br. o godz. 10.00 w Galerii Świdnickiej rozpocznie się pobijanie rekordu Świdnicy w jeździe 24 godzinnej na rowerze stacjonarnym. Rok temu rowerzyści wspólnymi siłami wykręcili 1238,6 km. W czasie tegorocznej edycji spróbują go pobić.

Organizacją dwudniowej akcji „Świdnica na rowery” zajmuje się Urząd Miejski w Świdnicy, LOT Księstwo Świdnicko – Jaworskie oraz OSiR. Wszystkich miłośników dwóch kółek serdecznie zapraszamy.

Piknik rowerowy 21.05 w ramach akcji „Świdnica na rowery”, odbywa się dzięki wsparciu naszych partnerów i sponsorów. Są nimi:

• Centrala Techniczna Eltech,
  • Zamek Książ, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu,
  • Kopalnia Węgla z Nowej Rudy,
  • Twierdza Srebrna Góra
  • Kopalnia Złota w Złotym Stoku.