Spotkanie z czeskimi touroperatorami

Świdnica aktywnie uczestniczyła w Kongresie  Czeskich Biur Turystycznych zrzeszonych w ACCKA (Zrzeszenie Czeskich Biur Podróży i Agentów Turystycznych), który w listopadzie odbywał się w Zamku Książ. W jego trakcie którego doszło do spotkania touroperatorów z Czech z najlepszymi atrakcjami turystycznymi Aglomeracji Wałbrzyskiej... Pracownicy Referatu Turystyki UM w rozmowach z kluczowymi biurami podróży z Czech promowali Świdnicę jako produkt turystyczny pogranicza - opowiadając o jej głównych atrakcjach i przekazując przygotowaną specjalnie dla touroperatorów ulotkę zachęcającą do organizowania wycieczek z uwzględnieniem naszego miasta.

Głównym celem kongresu była wymiana doświadczeń pomiędzy czeską i polską branżą turystyczną oraz nawiązanie kontaktów biznesowych.

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi były prezentacje dolnośląskich atrakcji turystycznych wśród których nie mogło zabraknąć Świdnicy. Nasze miasto reprezentowali pracownicy Referatu Turystyki oraz Stowarzyszenia LOT Księstwo Świdnicko - Jaworskie. Podczas rozmów z przedstawicielami czeskich biur podróży zachęcaliśmy do odwiedzania nie tylko najbardziej znanej atrakcji turystycznej naszego miasta, czyli wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Kościoła Pokoju, ale także Katedry, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Wieży Ratuszowej i innych ciekawych obiektów Świdnicy.

Gościom z Czech przedstawiono także ofertę noclegową i gastronomiczną oraz najważniejsze imprezy kulturalne odbywające się w mieście. Godnym uwagi jest fakt, iż wiele czeskich biur podróży ma w swojej ofercie wycieczki do Świdnicy, które cieszą się dużym zainteresowaniem klientów a główną ich atrakcją jest Kościół Pokoju. Mamy nadzieję iż przeprowadzone rozmowy, nawiązane kontakty oraz rozdane materiały promocyjne zaowocują w przyszłości rozszerzeniem dotychczasowych programów wycieczek do Świdnicy o kolejne punkty zwiedzania i tym samym wydłużenie pobytu czeskich turystów w naszym mieście.