...przejdź do "DLA BIZNESU"

Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji

aktualności gospodarcze >>

Projekt ustawy ma na celu zmianę obecnie obowiązujących przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych.

Nowe założenia zakładają całkowite odejście od "ograniczeń terytorialnych przy stosowaniu instrumentu zwolnień podatkowych" z uwzględnieniem zasad dotyczących przeznaczenia terenów.

Projektowane regulacje mają na celu "wprowadzenie przejrzystej zasady: decyzja o zwolnieniu z podatku dochodowego wydawana na czas określony - standardowo od 10 do 15 lat - im wyższa intensywność pomocy publicznej w regionie dozwolona przez UE tym dłuższy okres zwolnienia".

"Warunki uzyskania zwolnienia z podatku są uzależnione od wielkości przedsiębiorcy" oraz stopy bezrobocia w powiecie właściwym dla lokalizacji inwestycji.

Chętnych do śledzenia procesu legislacyjnego odsyłamy TUTAJ.

Edytowano: 26.02.2018 o 12:27