Rusza 13. Świdnicki Zlot Caravaningowy.

Już po raz 13. do Świdnicy zjadą się miłośnicy turystyki caravaningowej z kraju i zagranicy, którzy wezmą udział w Świdnickim Zlocie Caravaningowym który odbędzie się w dniach 01-07.08.2020 na terenie Campingu przy ul. Śląskiej 37.

Zlot tradycyjnie rozpocznie poniedziałkowy spacer po Świdnicy w czasie którego zlotowicze odwiedzą m.in. takie świdnickie perełki jak: Kościół Pokoju, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, oraz świdnicki Rynek. Uczestnicy spaceru zobaczą także zrewitalizowany Park Centralny, replikę samolotu Czerwonego Barona i poznają historie znanych świdniczan. Na uczestników zlotu ponadto czekają  zabawy i konkursy sprawnościowe, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy oraz wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych takich jak m.in.: Muzeum Broni i Militariów, Zamek Grodno czy podziemia w Górach Sowich.

Zlot odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy – Beaty Moskal – Słaniewskiej. Jego organizatorem jest Camping Caravaning Klub Świdnica we współpracy z OSIR Świdnica i Gminą Miasto Świdnica.