...przejdź do "DLA BIZNESU"

Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu

aktualności gospodarcze >>

Rodzinne firmy – spotkanie w Bagieńcu

Firmy rodzinne stanowią 30 proc. firm w Polsce. To dużo, czy mało? Jakie znaczenie dla gospodarki kraju mają rodzime przedsiębiorstwa? Czy wielopokoleniowy biznes jest łatwiejszy w prowadzeniu? Jak oddziałuje na lokalny rynek oraz społeczność? Na te i inne pytania odpowiedzą goście spotkania „Rodzinne firmy” organizowanego 29 czerwca w Bagieńcu.

Już 29 czerwca w Bagieńcu odbędzie się pierwsze spotkanie firm rodzinnych w Świdnicy. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Pani Maria Adamska – wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Redaktor Naczelna Magazynu Firm Rodzinnych „Relacje”. Stowarzyszenie IFR to największa organizacja reprezentująca środowisko firm rodzinnych w Polsce a jego misją jest budowanie w kraju wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych.

Z raportu „Firma rodzinna to marka” opracowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego wynika, że 36 proc. firm w Polsce uważa się za firmy rodzinne. Na Zachodzie odsetek ten rośnie do ponad 60 procent. Firmy rodzinne to silne ogniwo gospodarki. To właśnie wielopokoleniowe biznesy kultywują tradycje i kulturę firm nastawionych na długofalowe budowanie wartości.

- Trzeba podkreślić, że firmy rodzinne działają głównie na rynkach lokalnych i na rzecz lokalnych społeczności. Biznes stanowi ich własność przekazywaną z pokolenia na pokolenie i nierzadko jest dorobkiem całego życia. Przewagą firm rodzinnych nad innymi firmami, czy korporacjami jest elastyczność w działaniu wynikająca głównie z osobistego zarządzania, szybkiego tempa w podejmowaniu decyzji i zdolności do dostosowywania się do zmiennych warunków rynkowych. Co więcej rodzime przedsiębiorstwa planują inwestycje, zatrudniają profesjonalistów i rosną w siłę, co bardzo cieszy – mówi Prezydent Miasta Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, również gość wydarzenia.

18.00 -            przywitanie gości przez Prezydent Miasta Świdnicy  panią Beatę Moskal-Słaniewską

18.10 - 18.30 prezentacja poprowadzona przez Wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Redaktor Naczelną Magazynu Firm Rodzinnych RELACJE – panią Marię Adamską

18.30 - 18.45 prezentacja firmy i jej "historia" poprowadzona przez Wiceprezes Zarządu firmy Pneumat System Sp. z o.o. panią Bożenę Pachurę

18.45 – 19.00   ZUS a firmy rodzinne ( Dorota Kamińska – Kierownik Inspektoratu ZUS w Świdnicy)

19.00 – 19.30 – dyskusja

Poczęstunek i rozmowy w kuluarach.

Spotkanie odbędzie się w siedziba Fundacji Spichlerz Kultury (Bagieniec 20).

Projekt "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Edytowano: 26.06.2018 o 09:06