...przejdź do "DLA BIZNESU"

Rekacja z Trutnova - Konferencji dla przedsiębiorców

aktualności gospodarcze >>

21 maja w Trutnovie odbyła się konferencja dedykowana początkującym przedsiębiorcom. Było to kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu “Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”, a tematem przewodnim był marketing oraz budowanie marki handlowej.

Po przywitaniu gości przez burmistrza Trutnova, uczestnicy wzięli udział w dwóch prelekcjach poprowadzonych przez ekspertów z branży marketingowej.

O marketingu i budowaniu marki handlowej opowiedział inż. Martin Jiránek, mentor w Centrum Innowacji i Biznesu w Trutnovie oraz poseł na Sejm Republiki Czeskiej. Nie zabrakło ćwiczeń, dzięki którym uczestnicy spotkania i przyszli oraz doświadczeni przedsiębiorcy mogli nakreślić swoją unikatową ofertę, grupy odbiorców, podyskutować o cenie za produkt i innych aspektach mających wpływ na dokonanie zakupu przez klienta.

Kolejny panel poprowadzony został przez Patrycję Obarę, lingwistkę i specjalistkę w zakresie nauk o miękkich kompetencjach biznesowych, kulturze organizacji i marketingu relacyjnym. Prowadząca, podając obrazowe przykłady oraz case study znanych marek, uświadomiła uczestnikom konferencji, w jaki sposób poprawnie promować firmę. Zaprezentowała również, jak na przestrzeni ostatnich lat zmienił się sam marketing. Zainteresowanie gości i dyskusje wywoływały takie zagadnienia jak klientocentryzm, różnice pomiędzy czerwonym i błękitnym oceanem, rentowność klienta, budowanie wspólnot wokół marki. Patrycja Obara rozprawiła się także z mitami na temat marketingu, platform internetowych i budowania doświadczeń klienta.

Konferencja była kolejną okazją do spotkania polskich i czeskich właścicieli firm z ekspertami oraz do wymiany doświadczeń i czerpania wiedzy przydatnej w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Projekt to nie tylko konferencje, ale również seminaria, punkty informacyjne czy dwujęzyczne przewodniki na temat zakładania i prowadzenia działalności w Polsce i w Czechach.

Projekt “Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Edytowano: 28.05.2019 o 10:05