Przyjedź pociągiem retro i poznaj kupiecką Świdnicę.

Zapraszamy wszystkich pasażerów Wakacyjnych Pociągów Muzealnych do bezpłatnego zwiedzania Świdnicy w towarzystwie przewodnika przebranego w dawny strój kupiecki. W każdą niedzielę od 8 lipca do 27 sierpnia po przyjeździe o godz. 10:18 porannego pociągu „Czerwony Baron” na peronie świdnickiego dworca będzie czekał ubrany w dawny strój kupiecki przewodnik, który zaprosi wycieczkowiczów na blisko dwugodzinny spacer po najciekawszych zakątkach miasta i opowie o jego niezwykłej historii. Oprowadzaniem zajmować się będą na zmianę dwaj profesjonalni przewodnicy sudeccy. Na spacery z przewodnikiem zapraszamy także mieszkańców Świdnicy pragnących pogłębić wiedzę na temat swojego miasta. Zwiedzanie jest bezpłatne, a jego organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Świdnica. Pasażerowie pociągów retro kursujących z Jaworzyny Śląskiej otrzymają także ulotki o Świdnicy wraz z trasą City Walk, dzięki którym – indywidualiści – będą mogli poznać miasto samodzielnie lub przy pomocy wypożyczonych w punkcie Informacji Turystycznej audioprzewodników.

Weekendowy Pociąg Muzealny to ciekawa forma spędzania wolnego czasu dla całych rodzin od 8 lipca do 17 września 2017 roku. Pasażerowie mają do dyspozycji dwa pociągi – porannego CZERWONEGO BARONA i popołudniowego HILBERTA.  Wycieczki weekendowymi pociągami specjalnymi z parowozem umożliwiają  wszystkim miłośnikom kolejowych podróży  zwiedzanie 4 miejscowości - Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy, Krzyżowej oraz Dzierżoniowa.

Skład pociągu tworzy lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 r., dwa wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r. oraz jeden wagon osobowy serii Bi29 z 1929 r.. Podróżni mogą kupić bilet w jedną lub dwie strony, odbyć podróż na całej linii lub tylko pomiędzy wybranymi stacjami. Godziny odjazdów oraz współpraca z lokalnymi samorządami umożliwiają odbycie spaceru śladem zabytków dawnej Świdnicy, Krzyżowej i Dzierżoniowa.

Aktualny rozkład jazdy oraz ceny biletów Wakacyjnego Pociągu Muzealnego dostępne są na stronie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w zakładce Pociąg Wakacyjny.