Promocja Świdnicy na MTT Wrocław 2017

W dniach od 24 do 26 lutego 2017 roku odbyła się we Wrocławiu dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych MTT Wrocław 2017. Przez trzy dni  prezentowana była oferta turystyczna miast, gmin i powiatów, biur podróży, organizacji i przedsiębiorstw z Polski, Czech, Węgier, Słowacji oraz Niemiec.

W bieżącym roku atrakcje Świdnicy i okolic były prezentowane na stoiskach dwóch Stowarzyszeń, których Gmina Miasto Świdnica jest członkiem. Były to stoiska Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Księstwo Świdnicko – Jaworskie. Z kolei pracownicy Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy zapewnili obsługę stanowiska promocyjnego miasta na stoisku Fundacji Niesamowity Dolny Śląsk, która przygotowała film promocyjny wykonany w technologii 360 stopni, który był prezentowany gościom targowym na specjalnych okularach.

Podczas trzech dni zaprezentowaliśmy najciekawsze atrakcje turystyczne naszego miasta i najbliższych okolic rozdając liczne materiały promocyjne i gadżety. Hitem tegorocznego stoiska były pierniki z Kościoła Pokoju oraz ręcznie robione „trufle świdnickie”, które cieszyły podniebienia osób odwiedzających stanowisko Świdnicy.