Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny jest prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 roku, według stanu na dzień 1 czerwca 2020 roku. Od 1 września na infolinii spisowej (pod numerem 22 279 99 99) jest możliwość spisania się przez telefon. Nie masz w domu dostępu do internetu? W Gminnym Biurze Spisowym, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy (II piętro, pok. 228) zapewnimy bezpłatny dostęp do pomieszczenia wyposażonego w sprzęt komputerowy i fachową pomoc. Wizyty terenowego rachmistrza spisowego odbywać się będą od 1.10.2020 – 30.11.2020.

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020 – ŚCIĄGA DLA ROLNIKA zobacz

Spisz się przez telefon!

Od 1 września na infolinii spisowej (pod numerem 22 279 99 99) jest możliwość spisania się przez telefon. Po połączeniu się z numerem wybierz „1” – zostaniesz skierowany na infolinię spisową. Następnie wybierz opcję „Spisz się przez telefon”, połączysz się z naszym rachmistrzem – to doskonale przygotowana osoba do przeprowadzenia spisu przez telefon.

Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:

• samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, dostępnej na tej stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ ;
  • telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi:

• telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym,
  • bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego.

Rolniku, twoje dane są u nas bezpieczne! Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Nie masz w domu dostępu do Internetu? Jest na to sposób!

W Gminnym Biurze Spisowym, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy (II piętro, pokój 228) zapewnimy bezpłatny dostęp do pomieszczenia wyposażonego w sprzęt komputerowy. Kontakt telefoniczny do gminnego biura spisowego: (74) 856-28-83, (74) 856-28-84, (74) 856-29-59.

Gminny terenowy rachmistrz spisowy będzie zobowiązany do posiadania legitymacji. Jego tożsamość będzie można zidentyfikować telefonicznie pod numerem 22 279 99 99 lub  korzystając z platformy internetowej Głównego Urzędu Statystycznego, wpisując dane z legitymacji. https://sa.stat.gov.pl/formularz/