Ponad 150 Zalogowanych wzięło udział w grze terenowej

Gra miejska - Zalogowani w Parku Centralnym153 uczniów, 16 drużyn podzielonych na 2 tury, 8 zadań, piękna pogoda i okoliczności przyrody – za nami gra miejska, którą zorganizował Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy razem ze Stowarzyszeniem Narodów Zjednoczonych w Polsce.

Gra miejska odbyła się 9 maja w Parku Centralnym w Świdnicy. Uczestników imprezy przywitał wiceprezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski i prezes UNA-Poland, Adam Dziedzic. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, otrzymali karty gry i szczegółowe wskazówki. Gra polegała na przejściu 8 stanowisk i rozwiązaniu 8 zadań o tematyce związanej z naszym miastem i Celami Zrównoważonego rozwoju. Zalogowani mieli okazję dowiedzieć się m.in., co kryje się na dnie Bałtyku, nauczyć się prawidłowo segregować śmieci, zbudować coś z niczego, ułożyć wierszyk o Świdnicy czy dopasować lokalne produkty do firm, które je produkują.

Za prawidłowe rozwiązanie każdego zadania grupa otrzymywała hasła, które wpisywała do specjalnie przygotowanej krzyżówki. Liczony był tylko faktyczny czas wykonania każdego zadania – nie uwzględniano przemieszczania się między stanowiskami ani czasu oczekiwania na swoją kolej przy zajętym przez inną grupę stanowisku.

Grę wygrały trzy drużyny, które rozwiązały wszystkie zadania w najkrótszym czasie (liczonym jako suma czasów zadań przy każdym stanowisku).

I miejsce (4 punkty i nagrody rzeczowe) – drużyna w składzie:

• Denysiewicz Aleksandra, SP 315
  • Gączkowski Karol, SP 2
  • Jaworski Hubert, SP 105
  • Ligierko Wiktoria, SP 1
  • Łepkowski Ernest, Bliżej Dziecka
  • Napieracz Hanna, SP 2
  • Pietrzak Karolina, SP 2
  • Wajdzik Alan, SP 315
  • Zając Igor, SP 1

II miejsce (3 punkty) – drużyna w składzie:

• Błaszczyk Szymon, SP 6
  • Czermak Melania, Szkoła Społeczna
  • Czubaszek Kacper, SP 6
  • Mikosz Maja, SP 6
  • Przybylski Miłosz, NKSP
  • Sadowska Julia, SP 4
  • Suchodolska Anna, SP 4
  • Szczepaniak Martyna, SP 8
  • Towarnicka Martyna, NKSP
  • Wiciński Bastian, SP 8
  • Zimny Zosia, SP 8

III miejsce (2 punkty) – drużyna w składzie:

• Buchman Maciej, SP 6
  • Chmielewski Jakub, NKSP
  • Gawlik Matylda, SP 8
  • Głód Patryk, Szkoła Społeczna
  • Leszko Alicja, Szkoła Społeczna
  • Piechurska Daria, SP 6
  • Polak Bianka, SP 4
  • Stramek Szymon, SP 4

Pozostali uczestnicy gry otrzymali 1 punkt za obecność. Nagrody dla zwycięskiej drużyny zostaną wręczone podczas uroczystego finału konkursu Zalogowani, który odbędzie się już 10 czerwca br.

Gra miejska - Zalogowani w Parku Centralnym