Polsko-Czeska Gala Przedsiębiorczości ze świdnickimi Gryfami

Polsko-Czeska Gala Przedsiębiorczości ze świdnickimi Gryfami  Przedsiębiorcy z Polski i Czech wzięli udział w specjalnej Gali Przedsiębiorczości połączonej z wręczeniem specjalnej statuetki Świdnickiego Gryfa w kategoriach: Wybitna Osobowość Pogranicza i Najlepsza Firma Transgraniczna.

Przedsięwzięcie zorganizowano w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej we wtorek, 17 grudnia w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz – RP 2007-2013.

W kategorii „Najlepsza Firma Transgraniczna” nominowano:

KASPER HOLDING s.r.o. – rodzinne przedsiębiorstwo specjalizuje się w działalności na rzecz budownictwa i inżynierii mechanicznej. KASPER GROUP aktualnie zatrudnia 316 pracowników, w tym 22 Polaków. KASPER POLSKA sp. z o. o. w Gliwicach od szesnastu lat produkuje
i dostarcza na rynek polski konstrukcje drewniane.

AUTOSTYL a.s. – w ramach spółki powstało w Trutnowie centrum zapewniające kompleksowe usługi dla kierowców, łącznie ze sprzedażą samochodów używanych, załatwianiem likwidacji szkód ubezpieczeniowych i dużą wypożyczalnią samochodów z ofertą ok. 120 samochodów. Spółka co roku sprzedaje około 800 samochodów. Firma regularnie znajduje miejsce wśród odnoszących największe sukcesy dealerów marki Škoda i to nieprzerwanie w latach 2008-2012. Za rok 2010 otrzymała nagrodę dla najlepszego dealera marki Škoda w Republice Czeskiej. W tym roku spółka Autostyl otrzymała nagrodę „Najlepszy dealer marki Peugeot za 2012 rok”.

Step TRUTNOV a.s. – spółka zajmuje się rozwojem, produkcją i dostawą najnowszych technologii w dziedzinie przemysłu i energetyki m. in. kotłów do spalania wszelkiej biomasy, zbiorników, wymienników ciepła, grzejników wody itp. przeznaczonych dla przemysłu, energetyki
i rolnictwa.

Świdnickim Gryfem uhonorowano KASPER HOLDING.

Statuetką dla „Wybitnej Osobowości Pogranicza” otrzymał Jana Kranát, który połowę swojego życia zawodowego przepracował w trutnowskim zakładzie KARA, gdzie doszedł do stanowiska dyrektora generalnego. Po prywatyzacji przemysłu zajmował się handlem w Rosji, a od 1999 roku prowadzi spółkę akcyjną Autostyl a.s. Trutnov, zajmującą się sprzedażą i serwisem samochodów marki Škoda, Peugeot i Toyota.

Jan Kranát wspiera kulturę, sport i inne działania organizacji społecznych. Wraz ze swą firmą jest głównym partnerem trutnowskiego Centrum Wolnego Czasu UFFO oraz jednym z głównych partnerów pierwszej ligi drużyny kobiet w koszykówce KARA Trutnov.

Laureat Świdnickiego Gryfa aktywnie działa w trutnowskim oddziale Regionalnej Izby Gospodarczej. Współpracuje z przedsiębiorcami z Polski, prezentuje swoją firmę na Targach Karkonoskich, w których udział biorą również polscy przedsiębiorcy. Klientami jego firmy są zarówno Czesi, jak i Polacy. Osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy.

Niestety laureat nie mógł osobiście przyjechać do Świdnicy, ponieważ przebywa w Azji. W jego imieniu statuetkę odebrał Jaromir Fábera.

Fot. Tomasz Pietrzyk