Pociąg św. Mikołaja dotrze do Świdnicy

MikołajW niedzielę, 4 grudnia na peron dworca Świdnica Miasto wjedzie specjalny pociąg – będzie to pociąg św. Mikołaja.
Od godz. 11.00 na dzieci będą czekały śnieżynki i Komisarz Lew oraz harcerze. Dobra zabawa i słodki poczęstunek gwarantowane dla wszystkich dzieci.
W tym roku, miasto Świdnica do zabawy zaprosiło dzieci z Fundacji „Ut Unum Sint”, do których o 11.30 zabytkowym pociągiem z Jaworzyny Ślaskiej przyjedzie św. Mikołaj z niespodziankami. Dworzec odwiedzą także dzieci z gminy Świdnica i powiatu świdnickiego.
Organizatorem cyklicznej akcji jest Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej we współpracy z miastem Świdnica, gminą Świdnica, powiatem świdnickim oraz miastem Jaworzyna Śląska.
Dodajmy, że w ostatnich latach w akcji brały udział dzieci z Fundacji SKSK i Fundacji „Serce”.