Można już składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury

Do 30 czerwca br. można składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury. Uprawionymi do ich składania są: Komisja Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej w Świdnicy, komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Świdnicy właściwe do spraw kultury oraz ochrony i konserwacji zabytków, organizacje pozarządowe działające w zakresie kultury w mieście oraz jednostki kultury i oświaty z terenu miasta.

Nagrody indywidualne lub zbiorowe, w formie pieniężnej lub rzeczowej przyznawane
są przez prezydenta miasta wyróżniającym się w twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, których terenem działania jest Świdnica. Mogą je otrzymać artyści, twórcy, organizatorzy przedsięwzięć kulturalnych, popularyzatorzy kultury oraz pracownicy gminnych jednostek kultury i oświaty.

Wnioski adresowane na Wydział Kultury, Turystyki i Organizacji Pozarządowych – Referat Kultury, należy składać w Urzędzie Miejskim w Świdnicy do 30 czerwca br. Uchwała w sprawie nagród jest do wglądu w referacie (pokój nr 317, tel. 74/ 856 28 36 i 74/ 856 29 66) oraz umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy – bip.swidnica.nv.pl/swidnica (prawo lokalne).

Wniosek i załączniki można pobrać ze strony: http://um.swidnica.pl/pages/pl/moje-miasto/kultura/nagrody-w-dziedzinie-kultury.php