...przejdź do "DLA BIZNESU"

Misja gospodarcza dolnośląskich przedsiębiorców do Gruzji!

aktualności gospodarcze >>

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko – Gruzińską Izbą Przemysłowo – Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnie bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji. W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B z wybranymi kontrahentami w Tbilisi oraz Batumi.
Do udziału w misji zaproszeni są w szczególności przedsiębiorcy reprezentujący sektory: budowlany, rolno – spożywczy, medyczny, farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny i turystyczny. Delegacji przewodniczyły będą Panie Marszałek Iwona Krawczyk oraz Ewa Mańkowska.
Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem. Jest liderem liberalnych reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich. System regulacyjny oferuje korzystne warunki prowadzenia biznesu, co potwierdzają corocznie wysokie 9 miejsce w raporcie Doing business 2018. Zdecydowane reformy pozwoliły na praktycznie całkowite wyeliminowanie drobnej korupcji.

Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku - wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Bliskiego Wschodu (Iran, Arabia Saudyjska).

Kwietniowa misja gospodarcza będzie drugą oficjalną wizytą przedstawicieli naszego regionu w Gruzji. Poprzednia, w maju 2017 roku, pozwoliła nawiązać współpracę w zakresie nauki i kultury, poznać wzajemne oczekiwania i możliwości w zakresie gospodarki i wymiany handlowej, a także podpisać stosowne umowy z władzami regionu Adżaria. Znacznym ułatwieniem dla obustronnej współpracy będzie uruchomienie od końca marca tego roku bezpośredniego połączenia lotniczego z Wrocławia do Gruzji (Kutaisi).

Jeżeli są Państwo chętni do udziału w wydarzeniu zapraszam do pobrania i wypełnienia formularza zgłoszenioego FORMULARZ

Edytowano: 26.02.2018 o 12:06