...przejdź do "DLA BIZNESU"

Mali przedsiębiorcy na jarmarku w Trutnovie

aktualności gospodarcze >>

Mali przedsiębiorcy na jarmarku w Trutnovie

Ostatni dzień wakacji, wspaniała pogoda i trutnovski rynek wypełniony wystawcami. Wśród nich pięciu małych przedsiębiorców, którzy zaprezentowali się u naszego czeskiego partnera w ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”.

1-go września odbył się coroczny Jarmark Trutnovski. To święto partnerskiego miasta Trutnov pachnie czeskimi specjałami i odbywa się przy dźwiękach tanecznej muzyki. W tym roku rynek oraz deptak przy ulicy Horskiej ponownie wypełniły stragany, na których zagościły głównie wyroby rzemieślnicze.

Odwiedzający jarmark mogli zapoznać się również z rękodzielnikami z Polski. W ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” pięciu małych przedsiębiorców mogło się zaprezentować, promować swoje biznesy i nawiązywać współpracę po czeskiej stronie. Wśród nich znalazła się artystka malarka Barbara Malinowska z Artgallery BMM i jej nastrojowe obrazy, ręcznie malowana biżuteria, dekoracje oraz ekotorby. Unikatowe i ręcznie malowane kubki i skrzyneczki na wyjątkowe okoliczności zaprezentowała firma To Mi Pasuje. Oryginalnymi, betonowymi dodatkami do domu zaskoczyła firma Format Home & Design. Goście jarmarku mogli zobaczyć wyroby rękodzielnicze z pracowni haftu komputerowego i rękodzieła HappyHaft, a także ręcznie malowane szkło i ceramiczną biżuterię oraz ozdoby autorstwa Ireny Olczak.

Pogłębianie współpracy obu miast partnerskich z lokalnymi przedsiębiorcami oraz współpraca transgraniczna to główny cel projektu, w ramach którego polscy przedsiębiorcy odwiedzili Trutnov i zaprezentowali się na jarmarku.

W celu wymiany kontaktów biznesowych oraz wiedzy zorganizowany został również panel dyskusyjny. O obecnej sytuacji małych firm i ważnej roli rzemieślników na rynku mówił burmistrz Trutnova, Ivan Adamec. Anna Skrzypacz, Dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta w Świdnicy przybliżyła informacje na temat projektu Razem dla biznesu, jako jednej z form wspierania przedsiębiorczości.

Projekt "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Edytowano: 04.09.2019 o 08:40