A
A+
A-

Komunikat specjalny w sprawie ochrony przed koronawirusem


W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, celem minimalizacji zakażeń, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących m. in. przestrzegania podstawowych zasad higieny. 

Trwa akcja informacyjna o postępowaniu w przypadku zetknięcia z koronawirusem oraz jak zapobiegać zakażeniu. Plakaty wiszą już w autobusach komunikacji miejskiej. Kolejnych ponad 200 pojawi się także na słupach ogłoszeniowych, w miejskich jednostkach organizacyjnych i instytucjach współpracujących z miastem. 

- Duże znaczenie w tym przypadku ma świadomość społeczna, dlatego apeluję do Państwa o informowanie i edukowanie swoich bliskich, zwłaszcza dzieci i osoby starsze. Proszę o rozwagę oraz  zachowanie spokoju – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Wszystkich odwiedzających Urząd Miejski zachęcamy do korzystania z płynu do dezynfekcji rąk. Podajnik znajduje się na parterze przed wejściem do pokoju obsługi interesantów.

Przypominamy także, iż w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy nie kierować się do przychodni zdrowia, tylko powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną (tel.: 74/ 852 05 35 do godz. 15:00, tel.: 691 730 274 – całodobowo). Natomiast w przypadku nasilonych objawów trzeba dzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego. Najbliższe oddziały znajdują się w Wałbrzychu - Specjalistyczny Szpital im. Alfreda Sokołowskiego, ul. Batorego 4 oraz we Wrocławiu - Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, ul. Chałubińskiego 2-2a i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego, ul. Koszarowa 5 , a także w Bolesławcu - Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Jeleniogórska 4.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus. Została  także uruchomiona specjalna infolinia NFZ w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Działa ona całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

 


do góry