Kolejna wycieczka w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

10/03/2017, 11:29
Aktualności >>

Zapraszamy dzieci uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych do wzięcia udziału w dniu 18 marca 2017 r. w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy w ramach projektu "Domowe krajobrazy i ich opowieści" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V - A Republika Czeska - Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Tym razem najmłodsi świdniczanie wraz z dziećmi z Trutnova odkrywać będą tajemnice naszego miasta. Uczestnicy spaceru spróbują odpowiedzieć na pytanie - czy bazyliszek mieszkał w Świdnicy? Poznają legendy, historię i tradycje kupiectwa w naszym regionie. Podczas wycieczki dzieci poznają, m.in. herb miasta (jego historie i elementy), zwiedzą ekspozycje  w Muzeum Dawnego Kupiectwa, zobaczą panoramę miasta z wieży ratuszowej. Po spacerze z przewodnikiem odbędą się warsztaty, których tematem będą kamieniczki w Rynku. Wycieczka zaplanowana jest w godzinach od  10.00 do 13.00.

Zapisy już od poniedziałku, 13 marca do czwartku, 16 marca prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2.
Niezbędne dane do kontaktu:

• imię i nazwisko dziecka,
  • adres zamieszkania,
  • nazwa szkoły
  • nr telefonu opiekuna/rodzica,
  • karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt "Domowe krajobrazy i ich opowieści" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V - A Republika Czeska - Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.