Kobiety w Biznesie – relacja ze spotkania dla świdnickich przedsiębiorczyń

aktualności gospodarcze >>

Symbolicznie, bo w okolicy Dnia Kobiet zorganizowane zostało spotkanie przeznaczone dla przedsiębiorczyń, które świadomie budują swoją karierę i z powodzeniem funkcjonują na mapie świdnickiego świata biznesu. Wydarzenie to było połączeniem dawki eksperckiej wiedzy z możliwością nawiązania współpracy. Nie zabrakło również gości z miasta partnerskiego Trutnov.

Podczas prelekcji prowadzonej przez propagatorkę edukacji finansowej i założycielkę organizacji „Kobieta i Pieniądze” – Dominikę Nawrocką, uczestniczki spotkania rozmawiały o własnych oraz powszechnie panujących przekonaniach na temat pieniędzy. Pojawiło się wiele dyskusji i anegdot dotyczących sposobów utrzymywania płynności finansowej w firmie, zarządzania pieniędzmi w związku i strategicznego prowadzeniu budżetu domowego. Pieniądze nie tylko zarabiamy, gromadzimy i oszczędzamy, ale również inwestujemy. Są narzędziem do realizacji celów. Brak wiedzy i zaniedbania w kwestii finansów doprowadzają do kłopotów finansowych, dlatego edukacja finansowa kobiet ma za zadanie, dosłownie i w przenośni, wzbogacić ich życie.

W kolejnej części spotkania ekspert kuchni roślinnej i redaktor naczelna magazynu „Slowly Veggie” oraz „Wege przewodniczka” – Katarzyna Gubała odkrywała przed Paniami tajniki kuchni wegetariańskiej, zdradzając liczne triki na przygotowanie zdrowych potraw, jak na przykład bezy z wody po cieciorce, czy tofucznica. Panie odkrywały zamienniki dla cukru i miały okazję spróbować wielu ciekawych produktów, takich jak mleko z kaszy jęczmiennej, cukier z cykorii, albo czarną sól. Wydarzeniu towarzyszyła również degustacja wegańskich przekąsek.

Świdnickie kobiety biznesu spędziły ten czas na rozwoju osobistym i nawiązywaniu współpracy. Informacje o kolejnych spotkaniach organizowanych w ramach projektu „Razem dla biznesu” można znaleźć na stronie: http://um.swidnica.pl/pages/pl/dla-biznesu/gminne-centrum-obslugi-inwestora-i-eksportera/projekt-razem-dla-biznesu.php oraz na Facebooku ( https://www.facebook.com/swidnicarazemdlabiznesu/ ).

      

Projekt "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

                                              

Edytowano: 07.03.2019 o 13:50

Wstecz

do góry