Kandydaci na pilotów wycieczek zwiedzili Świdnicę.

W sobotę 9 grudnia 2017 r. na zaproszenie Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego Świdnicę odwiedzili uczestnicy Kursu Pilotów Wycieczek i Rezydentów Biur Podróży, który co roku organizuje Dolnośląska Izba Turystyki.

Podczas krótkiego pobytu w Świdnicy uczestnicy wyjazdu szkoleniowego zwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne, w tym m.in.: Rynek, Muzeum Dawnego Kupiectwa, oraz wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – Kościół Pokoju. Poza tym kandydaci na pilotów wycieczek odwiedzili Regionalną Informację Turystyczną i Kulturalną w Rynku, gdzie zostali zapoznani z aktualną ofertą noclegowo – gastronomiczną miasta a także planami rozwoju infrastruktury turystycznej Świdnicy na najbliższą przyszłość. Na zakończenie zwiedzania cała grupa otrzymała przygotowane wcześniej pakiety zawierające materiały promocyjne o Świdnicy i jej atrakcjach, które z pewnością przydadzą się w przyszłości podczas planowania wycieczek do naszego miasta.

Ciekawy program zwiedzania sprawił, że uczestnicy kursu, którzy przyjechali do Świdnicy wyjeżdżali z miasta pełni wrażeń a wielu z nich deklarowało, że po pomyślnym zdaniu egzaminów z pewnością wrócą do Świdnicy z pilotowanymi przez siebie grupami.

Fot. Nadesłane przez CDK i Turystyki 'Oświata".