...przejdź do "DLA BIZNESU"

Jarmark z okazji Dni Świdnicy oraz Święta Dzika

aktualności gospodarcze >>

Czesi na jarmarku z okazji Dni Świdnicy

W miniony weekend obchodziliśmy Dni Świdnicy oraz Święto Dzika. Wśród licznych atrakcji i stoisk na jarmarku pojawili się również goście z Trutnova, którzy w ramach projektu "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" prezentowali swoje wyroby i rękodzieło.

Pogłębianie współpracy obu miast partnerskich z lokalnymi przedsiębiorcami oraz współpraca transgraniczna to główny cel projektu, w ramach którego czescy przedsiębiorcy odwiedzili Świdnicę i zaprezentowali się na jarmarku. Na straganach gościła ceramika, drewniane dekoracje, biżuteria, ubrania, obrazy, w tym dość nietypowe, bo malowane pszczelim woskiem przy użyciu żelazka.

Odwiedzający jarmark obejrzeli pokazy malowania obrazów oraz wytapiania  i obróbki szklanych koralików w płomieniu palnika szklarskiego. Obecność gości z Trutnova posłużyła również wymianie kontaktów biznesowych.

Edytowano: 03.06.2019 o 14:19