...przejdź do "DLA BIZNESU"

Dofinansowanie dla MŚP!

aktualności gospodarcze >>

Dofinansowanie dla MMŚP!
20 mln zł na wydatki inwestycyjne, usługi doradcze
lub eksperymentalne prace rozwojowe!

W ramach Pakietu dla średnich miast Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców do zainteresowania konkursem w ramach działania 3.2.1 POIR "Badania na rynek", w ramach którego dla przedsiębiorców ze średnich miast (oraz gmin sąsiadujących) dedykowana jest kwota 500 mln zł.

Konkurs dedykowany jest mikro, małym i średnich przedsiębiorcom (MŚP) realizującym projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami. Konkurs został ogłoszony 14 lutego br., a nabór wniosków rozpocznie się 20 marca br. i będzie trwał do 5 grudnia br. Wnioski przyjmowane będą w rundach - pierwsza runda potrwa do 9 maja br.

Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł.
W tegorocznej edycji naboru "Badania na rynek" wprowadzone zostały uproszczenia, dzięki którym środki w ramach Badań na rynek będą dostępne dla szerszego grona przedsiębiorców:

1. Zasięg naboru został rozszerzony o projekty inwestycyjne realizowane na terenie gmin sąsiadujących z miastami średnimi (z wyłączeniem miast wojewódzkich) - lista gmin stanowi załącznik do regulaminu konkursu
  2. Obniżony został minimalny budżet projektu (kosztów kwalifikowalnych) dla średnich przedsiębiorców do 5 mln zł (wcześniej było to 10 mln zł)
  3. Dopuszczone zostało oparcie wdrożenia nowego produktu o wyniki zakupionych prac B+R (do tej pory musiały to być wyłącznie prace prowadzone samodzielnie lub zlecone przez Wnioskodawcę).

Regulamin konkursu oraz warunki wsparcia dostępne są TUTAJ

Edytowano: 12.03.2018 o 14:49