Chińscy blogerzy turystyczni odwiedzili Świdnicę.

W ramach współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną, Świdnica tym razem gościła 6 blogerów turystycznych z Chin, którzy w ramach zorganizowanej wizyty studyjnej zwiedzali Dolny Śląsk, by następnie przedstawić jego walory turystom ze swojego kraju. O walorach turystycznych miasta opowiedział gościom Andrzej Deska, pracownik Referatu Turystyki.
Świdnica pomimo tego, iż była ostatnim z przystanków na ich studyjnej trasie – to była jednym najważniejszych, gdyż jest drugą po Wrocławiu, miejscowością na Dolnym Śląsku posiadającą na swoim terenie zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.  Podczas pobytu w Świdnicy goście z Azji poznali najważniejsze fakty z wielokulturowej historii miasta oraz główne atrakcje turystyczne – część z nich (m.in. Kościół Pokoju, Rynek, Wieżę Ratuszową) mogli obejrzeć podczas krótkiego spaceru.

Mimo krótkiej wizyty, blogerzy dowiedzieli się o unikatach oraz ciekawostkach związanych z naszym miastem – zostali poinformowani, że świdnicki Kościół Pokoju jest największą drewnianą świątynią Europy, która w swoim wnętrzu pomieścić mogła ponad 7000 osób, że wieża górującej nad miastem katedry świdnickiej jest najwyższa na Dolnym Śląsku i jedną z najwyższych w Polsce. Podczas obiadu był także czas na porozmawianie o liście słynnych mieszkańców Świdnicy,  którzy rozpoznawalni są na całym Świecie. Goście z Azji dowiedzieli się także m.in. tego, że  mieszkała tu słynna astronom Maria Kunitz, znany na całym świecie as myśliwski czasów I wojny światowej - „Czerwony Baron”, czy Anna Świdnicka – czeska królowa i rzymska cesarzowa.