Budżety Świdnicy na 2013 r. z nadwyżką

Budżety Świdnicy na 2013 r. z nadwyżkąDalsze inwestycje, pozyskanie środków unijnych i nadwyżka, która pozwoli na spłatę zobowiązań – to budżet Świdnicy zaplanowany na 2013 r. Podczas piątkowej, 21 grudnia sesji Rady Miejskiej w Świdnicy za budżetem głosowało 14 radnych, przeciw było 7 radnych.

– To budżet ogromnej dyscypliny finansowej, dużych oszczędności, ale takich, które pozwalają, by wszystkie wymiary miasta funkcjonowały poprawnie. Wynikają one z nowych wskaźników i obostrzeń wprowadzonych przez ministra finansów, ale takie zasady obowiązują wszystkie samorządy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i dodaje. – To pierwszy budżet od lat, gdzie zaplanowaliśmy nadwyżką, pomimo nakładanych na nas kolejnych obowiązków. To ważne, ponieważ przygotowujemy się do kolejnych inwestycji, a te wymagają funduszy. Dzięki nadwyżce spłacamy również nasze zobowiązania, co jasno pokazuje, że finanse miasta są w dobrej kondycji.

W 2013 rok zaplanowano:

• dochody budżetu – 164 095 197 zł,
  • wydatki budżetu – 154 310 697 zł,
  • nadwyżka budżetu – 9 784 500 zł.

Na wydatki inwestycyjne miasto planuje wydać 14,7 mln zł.