„Zalogowani” po raz szósty

Gala Zalogowani 2022Zakończyła się szósta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.

174 ósmoklasistów z 11 świdnickich szkół podstawowych wzięło udział w konkursie „Zalogowani”. Przez cały rok szkolny każdy z uczniów odwiedził 3 lokalne przedsiębiorstwa - w sumie zorganizowano 33 wycieczki do 13 firm. Wziął udział w 4 warsztatach z doradztwa zawodowego, mógł rozwiązać 8 e-bonusów i sprawdzić swoją wiedzę na temat świdnickiego rynku pracy. „Zalogowani” uczestniczyli również w II Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej, na którym mieli okazję spotkać się z technicznymi i branżowymi szkołami ponadpodstawowymi oraz pracodawcami z terenu Świdnicy. Tuż po majówce, w Parku Centralnym, uczestnicy konkursu zmierzyli się w grze miejskiej, rozwiązując zadania związane z naszym miastem i Celami Zrównoważonego Rozwoju. Najlepsi zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, czyli zaprezentowali przed komisją konkursową swoje pomysły na biznes w Świdnicy.

Nad całoroczną aktywnością uczniów w każdej szkole czuwał nauczyciel-opiekun. Podziękowania i nagrody odebrali:

• Aneta Kachnic ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • Adriana Krzyżaniak ze Szkoły Podstawowej nr 2
  • Justyna Adamska-Litwińska ze Szkoły Podstawowej nr 4
  • Marcin Kuc ze Szkoły Podstawowej nr 6
  • Iwona Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 8
  • Paweł Kondzior ze Szkoły Podstawowej nr 105
  • Renata Cichowska ze Szkoły Podstawowej nr 315
  • Justyna Gąsior z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”
  • Justyna Kielar z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej
  • Barbara Hollik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi Do Pracy „Rzemieślnik”
  • Ewelina Leszko ze Społecznej Szkoły Podstawowej

Podziękowania skierowano również do doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy: Marzeny Rybki, Agnieszki Dolińskiej, Katarzyny Ślimak-Kołodziejskiej i Karoliny Paluch. Panie przeprowadziły w każdej szkole serię warsztatów, podczas których pomagały „Zalogowanym” odkryć ich mocne strony i predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi uczniom podejmowanie trafnych decyzji na dalszych etapach nauki i wyboru zawodu.

Dziewięcioro uczniów odebrało nagrody, czyli głośniki mobilne Sony lub słuchawki Philips, za osiągnięcie wysokiego wyniku w grze biznesowej. Mieli oni okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Świdnicy, lokalnego rynku pracy, świdnickich przedsiębiorców i ekologii. Najlepszymi okazali się:

• Aleksandra Denysiewicz z SP 315
  • Karol Gączkowski z SP 2
  • Hubert Jaworski z SP 105
  • Wiktoria Ligierko z SP 1
  • Ernest Łepkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”
  • Hanna Napieracz z SP 2
  • Karolina Pietrzak z SP 2
  • Alan Wajdzik z SP 315
  • Igor Zając z SP 1

Najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu „Zalogowani”, pierwsze miejsce i bon o wartości 600 zł oraz smartband Huawei i tablet otrzymała:

• Nina Paczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1

Drugie miejsce i bon o wartości 500 zł oraz aparat FUJIFILM Instax Mini 11, słuchawki i smartband Huawei otrzymała:

• Oliwia Fułat ze Szkoły Podstawowej nr 315

Trzecie miejsce i bon o wartości 400 zł, a także smartwatch XIAOMI oraz zestaw klocków LEGO Ideas otrzymała:

• Alicja Leszko ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

Wyróżniono również uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Bon o wartości 200 zł, słuchawki bezprzewodowe HAYLOU oraz smartbanda Huawei otrzymali:

• Tymoteusz Minta, SP 4
  • Julia Darowska, SP 4
  • Karolina Pietrzak, SP 2
  • Ernest Łepkowski, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”
  • Marta Moląg, SP 8
  • Hubert Jaworski, SP 105
  • Brajan Osienienko, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przysposabiającymi Do Pracy „Rzemieślnik”
  • Wiktoria Masłowska, SP 6
  • Wiktoria Grabczyńska, SP 4
  • Aleksandra Denysiewicz, SP 315
  • Kacper Czubaszek, SP 6
  • Angelika Kurowska, SP 4
  • Wiktoria Ligierko, SP 1
  • Martyna Towarnicka, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa
  • Gaja Rybak, SP 8
  • Zuzanna Dudzic, SP 1
  • Patryk Gaładyn, SP 6
  • Hanna Kiebuła, SP 4
  • Hanna Napieracz, SP 2
  • Natalia Waszczuk, SP 8
  • Amelia Gonera, SP 4
  • Natalia Brondel, SP 1
  • Wiktoria Tabor, SP 4
  • Mikołaj Waligóra, Społeczna Szkoła Podstawowa
  • Igor Zając, SP 1
  • Maja Mikosz, SP 6

Kolejna grupa nagrodzonych otrzymała bon o wartości 200 zł, głośnik mobilny Sony lub JBL oraz smartbanda Huawei, a byli to:

• Wiktoria Studzińska, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa
  • Daria Piechurska, SP 6
  • Maciej Buchman, SP 6
  • Alan Wajdzik, SP 315
  • Karolina Zawadzka, SP 1
  • Piotr Dziadura, SP 6
  • Agata Hruszowiec, SP 4
  • Wojciech Bętkowski, SP 1
  • Oliwia Stark, SP 315

Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim.

Podczas gali wystąpili młodzi wokaliści świdnickiej Akademii Rozwoju Talentów.

Sponsorami tegorocznej edycji byli: Prezydent Świdnicy, AAM Poland, DBI Plastics, Electrolux Poland, Greenbrier Wagony Świdnica, IMP Comfort, Krause, Panas Ekskluzywne Schody i Podłogi, Przedsiębiorstwo AMS, Sonel, Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz ZUPBADURA.

Laugeatka Zalogowanych 2022

Gala Zalogowani 2022