–Symbol 2013– dla świdnickiego MPK

„Symbol 2013” dla świdnickiego MPKMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” uzyskało tytuł „Symbol 2013” w kategorii Komunikacja Publiczna, przyznany w ramach programu organizowanego przez „Monitor Rynkowy” Dziennika Gazety Prawnej.

Podczas piątkowej, 20 listopada, sesji Rady Miejskiej w Świdnicy prezes miejskiej spółki – Wiktor Karol otrzymał gratulacje od władz miasta.

Kapituła wyróżnienia doceniła świdnickie MPK, za jedyne w Polsce przekształcenie w spółkę z udziałem gmin, które stało się punktem zwrotnym w rozwoju komunikacji miejskiej w Świdnicy. Dodatkowo zauważono konsekwentne „odmładzanie” bazy autobusów, wprowadzenie nowoczesnego systemu zarządzania ruchem, a także marketingowe działania, które pozwalają na generowanie dodatkowych przychodów spółki z działalności gospodarczej.

Wśród 21 kategorii „Symboli 2013” uhonorowano 24 podmioty. Tytuł w kategorii Komunikacja Publiczna przypadł MPK.

„Symbol 2013” dla świdnickiego MPK„Symbol 2013” dla świdnickiego MPK„Symbol 2013” dla świdnickiego MPK