Strona geoportalu - moduł turystyczny


„#odkrywajlokalnie – soboty z LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej” – zapraszamy na bezpłatną wycieczkę po Świdnicy.


Już w najbliższą sobotę, 25 lipca zapraszamy mieszkańców Świdnicy i turystów na spacer po Świdnicy w ramach akcji „#odkrywajlokalnie – soboty z LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej” organizowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej przy wsparciu merytorycznym Urzędu Miasta w Świdnicy. Będzie to pierwsza z serii wycieczek po najciekawszych miejscach Aglomeracji Wałbrzyskiej, w ramach których w najbliższym czasie oprócz Świdnicy będzie można zwiedzić m.in.: Szczawno Zdrój (01.08), Sokołowsko (08.08) czy Jedlinę Zdrój (15.08).

Uczestnicy sobotniego spaceru zwiedzać będą Świdnicę fragmentami utworzonej w ubiegłym roku w ramach polsko - czeskiego projektu trasy „Świdnica – Śladami Czerwonego Barona”. Ponadto na trasie spaceru znajdą się dwa najważniejsze obiekty sakralne w mieście – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ewangelicki Kościół Pokoju, oraz Katedra Świdnicka. Spacerowicze obejrzą ustawioną w Parku Sikorskiego – replikę trójpłatowca Fokker DR1, na którym latał „Czerwony Baron”, renesansowy portal będący jedyną pozostałością zamku piastowskiego oraz zrewitalizowaną świdnicką starówkę. Spacerowicze będą mieli doskonałą okazję aby nie tylko poznać miasto i jego historię ale także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o znanych osobach mieszkujących kiedyś w Świdnicy. Spacer rozpocznie się o godzinie 11.00 przy fontannie z Neptunem w Rynku, a zakończy nieopodal Ogrodu Różanego i Wieży Ciśnień.

Jeśli ktoś będzie czuł niedosyt w odkrywaniu piękna Świdnicy to o godz. 16:00 będzie mógł ruszyć na kolejny spacer, tym razem „Szlakiem kamienia”, który także wystartuje spod fontanny z Neptunem w świdnickim Rynku.

Udział w obydwu spacerach jest bezpłatny. Po Świdnicy oprowadzać będzie Pani Anna Motyka – przewodnik sudecki oraz pilot wycieczek. Dodatkowe informacje pod nr. telefonu 693-771-391.
do góry